Erasmus+ 2020/21

Efekty naszje pracy:

1. Eko przewodnik. Uczniowie opracowali przewodnik z ekologicznymi zasadami w języku polkskim i angielskim.

2. Przygotowano cztery prezentację na tematy ekologiczne, które były wykorzystywane podczas spotkań on line z młodizeżą. Prezentacje zamieszczone w plikach poniżej.

3. Przygotowano wystawę lapbooków (w pliku poniżej).

Podsumowanie projektu - Dzień Otwarty.

31maja 2022r. w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Otwarty aby podsumować efekty naszej pracy i podzielić się rezultatami. Przygotowaliśmy prezentację dla uczniów szkoły podstawowej w Bolechowicach oraz lapbooki z omawianymi zagadnieniami ekologicznymi. Cały zespół przygotował również materiał do naszego eko przewodnika (opracowanego w języku polskim i angielskim). W tym dniu odbyły sie również warsztaty ekologiczne dla całej społeczności szkolnej a Pani dyrektor rozdała uczestniką projektu certyfikaty Eramus + - ECO LIFE.

Wyjazd na warsztaty do AE Barcelos

Grupa uczniów naszej szkoły biorąca udział w projekcie Eco Life w ramach progamu ERASMUS+ pojechała do Portugali. Podczas tygodniowego pobytu poznali infrastrukturę szkoły AE BArcelos. Młodzież naszej szkoły brała udział w warsztatach ekologicznych  oraz  w doświadczeniach z robotyki i  chemii. Uczniom AE Barcelos zaprezentowaliśmy naszą szkole.  W czasie wolnym mieliśmy okazję zwiedzić takie miasta jak: Barcelos, Braga, Porto oraz wybrzeże oceanu w Viana de Castelo.

Drugie spotkanie dotyczyło zdrowej żywności. Omówiliśmy wady i zalety rolnictwa ekologicznego oraz jego wpływ na środowisko naturalne i życie człowieka.

Pierwsdze spotkanie on line z partnerem z Portugali - Recylking.

Podczas spotkania omówiliśmy sposoby recyklingu oraz jego wpływ na środowiso naturalne. Uczniowe przygotowali przedmioty z zuzytych materiałów.

Rozpoczynamy rekrutację do unijnego projektu Erasmus +.

Tytył projektu "Eko życie", skierowany do wszystkich uczniów w wieku 12-15 lat.  Zakres tematyczny projektu dotyczy zagadnień ekologicznych. W ramach projektu odbywać się będą warsztaty online z młodzieżą ze szkoły AE Barcelos a także wyjazd do Portugalii.

Poniżej w plikach do pobrania znajduje się:

• Regulamin
    • Wniosek
    • Oświadczenie.

W/w dokumenty dostępne są u również u koordynatora projektu.

Koordynatorem projektu jest wicedyrektor szkoły.

Data dodania: 2021-12-13 19:23:41
    Data edycji: 2022-12-20 22:05:50