KIM JEST PSYCHOLOG?

Psycholog to osoba, która zajmuje się szeroko pojętym wspieraniem zdrowia psychicznego. Do psychologa można zgłosić się z różnego rodzaju problemami, wątpliwościami, gdy pojawiają się trudności w podejmowaniu ważnych decyzji lub będąc w kryzysie.  Psycholog pomoże poradzić sobie także z natłokiem przykrych emocji, takich jak złość, lęk, czy smutek. Zarówno uczeń, rodzic, jak i nauczyciel może skorzystać ze wsparcia psychologa w sytuacji, gdy po prostu potrzebuje porozmawiać – tutaj   na pewno zostanie wysłuchany. Wspólne przyjrzenie się sprawie, towarzyszącym jej myślom i emocjom, często pozwala przyjąć nową perspektywę.

W niektórych przypadkach psycholog  może zalecić konsultację z innymi specjalistami- psychoterapeutą, czy lekarzem- psychiatrą lub  pokierować dziecko do poradni psychologiczno- pedagogicznej.

CELE PRACY PSYCHOLOGA SZKOLNEGO:

- wspieranie zdrowia psychicznego uczniów, nauczycieli i rodziców,

-  wspieranie prawidłowego rozwoju osobowości dzieci i młodzieży,

- wspieranie rozwoju emocjonalno- społecznego uczniów,

- profilaktyka uzależnień (m.in. od środków psychoaktywnych, czy komputera),

- wsparcie  rodziców i nauczycieli w kwestiach wychowawczych poprzez działania psychoedukacyjne,

• diagnozowanie potrzeb i trudności szkolnych oraz ich przyczyn u poszczególnych uczniów,

GODZINY PRACY PSYCHOLOGA

wtorek 9.00-14.00