Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

  Erasmus+ 2022/23

  2 czerwca 2023r. nadszedł czas na podsumowanie projektu "Nasze tradycje wczoraj i dziś". W ramach podsumowania odbył się "Dzień Tradycji", podczas którego cała społeczność szkolna mogła uczestniczyć w warsztatach dotyczących tradycji. Ponadto uczestnicy projektu przedstawili rezultaty swojej pracy społeczności szkolnej i lokalnej za pomocą prezentacji multimedialnej. Na zakończenie zostały wręczone certyfikaty wszystkim uczesnikom projektu.

    

   

   

  Po powrocie w Włoch odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną szkołę w Bolechowicach w celu upowszechnienia rezultatów naszego projektu " Nasze tradycje wczoraj i dziś". Uczestnicy projektu przedstawili przygotowaną prezentację na temat projektu i uzyskanych rezultatów. Ponadto odpowiadali na pytania kolegów oraz nauczycieli dotyczące sposobu realizacji projektu i wypracowanych rezultatów.

    

  W dniach 17-24.03.2023r. w ramach realizacji projektu „Nasze tradycje wczoraj i dziś”  współfinansowanego przez Unię Europejską,  odbyła się zaplanowana mobilność międzynarodowa  do szkoły w Misilmeri koło Palermo na Sycylii.

  Wizyta i zajęcia w tamtejszej szkole przyniosły nam mnóstwo pozytywnych doświadczeń. Gościliśmy w kilku filiach jednej szkoły, gdzie przez 5 dni odbywały się nasze spotkania edukacyjne i warsztaty, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

  Serdeczne przyjęcie, a szczególnie powitanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie
  i nauczyciele przygotowali dla nas koncert chóru, zaprezentowała się też grupa muzyczna nauczycieli. Poznaliśmy infrastrukturę szkoły i tamtejsze zwyczaje. Przez tych kilka dni odbyło się mnóstwo wspaniałych zajęć, które każdorazowo zwiększały nasze kompetencje. Prezentowaliśmy swoje placówki, poznawaliśmy dawne i obecne tradycje naszych krajów. Każdego dnia odbywały się wspólne warsztaty m. in. dotyczące praw człowieka i tolerancji i powstawały piękne efekty tych działań jak plakaty, filmiki, zdjęcia, prezentacje, były też rozgrywki w tradycyjnych sycylijskich grach sportowych
  i zajęcia ze sztuki połączone z grą interaktywną. Odbyło się też wiele zajęć integracyjnych, podczas których zawiązywały się bliższe przyjaźnie. Uczniowie z Misilmeri poświęcili nam mnóstwo swojego czasu pokazując nam miasteczko i okolice. Zorganizowali też dla nas spotkanie z Burmistrzem miasta. Bardzo miłym akcentem było też zaangażowanie rodziców uczniów tamtejszej szkoły, którzy prezentowali nam tradycje kulinarne Italii i przygotowywali degustację tych potraw. Poznaliśmy mnóstwo historycznych faktów, a swoją wiedzę mogliśmy ugruntować odwiedzając tak piękne miejsca jak Dolina Świątyń w Agrigento, urocze miasteczko Cefalu, piękne mozaiki w katedrze w Monreale. Urzekło nas Stare Miasto w Palermo, a majestatyczna Etna na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
  Do dziś rozbrzmiewa nam w głowie melodia „O bella cioao” z naszego spotkania karaoke, a tęsknota za sycylijskim słońcem na pewno spowoduje, że jeszcze tam kiedyś wrócimy.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zajęcia warsztatowe w Krakowie. Podczas zajęć uczestnicy projektu poznali historię i tradycję Krakowa, obejrzeli równeiż przepiękne szkopki w Krzysztoforach. Uczniowie zdobyli materiał do przygotowania prezentacji i filmików na temat naszego dziedzictwa kulturowego.

   

   

   

  Pierwsze spotkanie z uczniami szkoły w Misilmeri. W ramach projektu Erasmus+ przygotowaliśmy dla naszych rówieśników z Sycylii prezentację związaną z Dolinkami Krakowskimi oraz najważniejszymi zabytkami i kulturą samego Krakowa. Nasi koledzy z Sycyli również przedstawili nam atrakcje swojego regionu. 

   

  Rozpoczęła się realizacja zajęć przygotowawczych w ramach projektu "Nasze tradycje wczoraj i dziś" . Podczas zajęć uczestnicy projektu omawiają zagadnienia związane z prawami człowieka i tolerancją oraz poznają bliżej nasze dziedzictwo kulturowe. Przygotowują się do wspólnych spotkań z grupą młodziezy z Sycyli. 

   

   

  Uwaga!

  Rusza kolejny projekt Erasmus+ „Nasze tradycje wczoraj i dziś”

  Projekt będzie dotyczył rozwoju tolerancji i otwartości wśród uczniów poprzez poznanie tradycji i kultury naszego regionu i partnera z zastosowaniem nowoczesnych technik TIK.

  Projekt skierowany jest do uczniów w przedziale wiekowym 12-15 lat.

  Rekrutacja wyłoni grupę 16 uczniów, którzy będą bezpośrednimi uczestnikami projektu.

  Zasady rekrutacji przedstawione zostały w regulaminie rekrutacji, który zamieszczony jest na stronie szkolnej w zakładce „aktualności”.

  W ramach projektu odbędą się spotkania stacjonarne z uczestnikami projektu mające na celu podejmowanie tematyki tradycji w odniesieniu do współczesnego, nowoczesnego świata.

  W związku z realizacją przedsięwzięcia zaplanowany został też wyjazd do Włoch na Sycylię,  w celu przeprowadzenia warsztatów z zakresu dziedzictwa kulturowego oraz propagowania praw człowieka i tolerancji wśród młodzieży.

   

  Rekrutacja potrwa od 05.12.2022. do 16.12.2022.

  Formularze zgłoszeniowe dostępne będą w sekretariacie szkoły od piątku 02.12.2022.

  Data dodania: 2022-12-20 22:06:48
  Data edycji: 2023-07-12 11:05:38
  Ilość wyświetleń: 724

  Rekrutacja

  Przedszkole / Klasa I
  Więcej informacji

  Ankiety

  Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
  Więcej informacji

  Kalendarz

  Klasy

  Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
  Więcej informacji

  Partnerzy

  Sponsorzy

  Misja
  szkoły

  Wychowujemy w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji swojego miejsca pochodzenia. Naszym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II:

  "W wychowaniu bowiem chodzi o to, by człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem- o to ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał"

  Misja szkoły
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Biuletynu Informacji Publicznej