Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

  Konkursy

  ROK SZKOLNY 2023/2024

   

  I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITEROWANIA W JĘZYKU ANGOELSKIEGO „SPELLING BEE”

  10 kwietnia zaplanowano I Międzyszkolny Konkurs literowania w języku angielskim "Spelling Bee". Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności językowej jaką jest literowanie oraz rozwijanie zainteresowania językiem angielskim. Konkurs składa się z dwóch etapów: Etap I przeprowadzany jest w szkole macierzystej. Eliminacje na poziomie szkoły przeprowadzają nauczyciele uczący w danej szkole na podstawie wyznaczonego przez siebie zakresu słownictwa i według wyznaczonych przez siebie zasad. Etap II - finał międzyszkolny - odbywa się w siedzibie organizatora, w formie ustnej. 

  II SZKOLNY KONKURS ŚWIĄTECZNYCH WYPIEKÓW „WIELKANOCNE BABY, BABKI, BABECZKI”

  Przed Świętami Wielkanocnymi zaplanowano II Szkolny Konkurs Świątecznych Wypeków "Wielkanocne Baby i Babeczki" Celem konkursy jest wzmocnienie więzi rodzinnych, pogłębienie wiedzy związanej z tradycjami wielkanocnymi, powrót do tradycji pieczenia
  i dekorowania wielkanocnych wypieków, rozwój umiejętności plastycznych uczniów, szukanie odpowiednich środków wyrazu, promocja talentów i inspirowanie uczniów do działań twórczych.

  XVII GMINNY KONKURSI PLASTYCZNY „NAJPIĘKNIEJSZA WIELKANOC – KOSZYCZEK WIELKANOCNY”

  27 marca zaplanowano finał XVII Gminnego Konkursu Plastycznego "Najpiękniejsza Wielkanoc - Koszyczek Wielkanocny". Celem naszego konkursu jest rzybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwój umiejętności plastycznych uczniów, szukanie odpowiednich środków wyrazu, rozpowszechnianie wśród dzieci i uczniów różnych technik plastycznych,  promocja talentów, rozwijanie wrażliwości. twórczej. 

  KONKURS RECYTATORSKI ''MÓJ ULUBIONY WIERSZ''

  Na 15 marca zaplanowano coroczny Konkurs Recytatorski "Mój Ulubiony wiersz".
  Celem konkursu jest zaznajomienie uczniów z twórczością twórczością poetów polskich;  rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich;  prezentacja i promowanie talentów uczniów;  rozbudzanie zainteresowań poezją; kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku  ojczystym;  motywowanie do występów publicznych; uczenie dzieci „zdrowej“ rywalizacji; wspieranie działań twórczych.

  II SZKOLNY KONKURS "PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY"

  Rozstrzygnięto II SZKOLNY KONKURS "PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY". Prace w postaci słodkich wypieków przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. W wszystkich kategoriach wiekowych nagrodzono 15 osób, ponadto zostaly przyznane dwie nagrody Grand Prix. Pozostali  uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i dyplomami.  

  XIV SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA" 
  21 grudnia 2023 roku został rozstrzygnięty XIV Szkolny Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.
  Celem konkursu było: przybliżenie tradycji dotyczącej Świąt Bożego Narodzenia, pogłębienie wiedzy uczestników na temat symboliki bożonarodzeniowej, powrót do tradycji wykonywania kartek świątecznych, rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów, szukanie odpowiednich środków wyrazu, rozpowszechnianie wśród dzieci i uczniów różnych technik plastycznych, promocja talentów, rozwijanie wrażliwości twórczej i sprawienie odrobiny radości pensjonariuszom DPS w Więckowicach..
  Na konkurs wpłynęły 94 prace plastyczne dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – VIII. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę: zgodność pracy z tematem, pomysłowość wykonania kartki świątecznej, samodzielność i estetykę wykonania oraz wkład pracy.
  Dyplomy, wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe otrzymało 16 laureatów.
   
   

   

  ROK SZKOLNY 20222/2023

  XVII Olimpiada Informatyczna Juniorów

  Zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych informatyką do wzięcia udziału w Olimpiadzie Informatycznej!
  Dlaczego warto?
  Laureatom i finalistom Olimpiady Informatycznej Juniorów przysługuje wolny wstęp do szkół ponadpodstawowych i ocena celująca z informatyki – szczegółowa lista uprawnień jest dostępna w Zasadach organizacji zawodów. Najlepsi olimpijczycy reprezentują Polskę na międzynarodowych zawodach informatycznych (z licznymi sukcesami) i mają zapewniony udział w olimpijskich obozach treningowych. Większość zawodników bierze udział w Olimpiadzie głównie dlatego, że zadania olimpijskie są ciekawe, wyzywające intelektualnie, a zaprogramowanie rozwiązań sprawia dużo przyjemności i daje sporą satysfakcję. Dodatkowo, w trakcie zawodów II i III stopnia można poznać wielu rówieśników zainteresowanych informatyką i dziedzinami ścisłymi.
  Zgłoszenia przyjmuje p. Łukasz Szajnowski.

  Konkurs InstaLogic

  Zapraszamy uczniów do udziału w IV edycji konkursu InstaLogik.
  Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
  InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu).
  Pierwszy etap konkursu rozpocznie się 1 października i potrwa do 28 października do g. 20:00.
  Zapisy u p. Łukasza Szajnowskiego.

  SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI "MOJ PATRON"

  Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o patronie szkoły- por. Piotrze Olku, żołnierzu Armii Krajowej, rozwijanie postaw patriotycznych, pogłębianie więzi z Małą Ojczyzną, rozwijanie inwencji twórczej, wrażliwości artystycznej oraz doskonalenie umiejętności literackich. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły w Kobylanach. Wszystkie prace należy dostarczyć do dnia 8 październik do pani Agnieszki Stefanowskiej lub Moniki Górnia. Zasady konkursu określa regulamin załączony do zakładki w aktualnościach.

   

  ROK SZKOLNY 2021/22

  SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

  Szkolny konkurs czytelniczy "Stragan z wierszami Jana Brzechwy" Został on poprzedzony spotkaniem czytelniczym, na którym uczniowie klas młodszych mogli poznać życiorys autora oraz napisane przez niego utwory.

  XV GMINNY KONKURS PLASTYCZNY - NAJPIĘKNIEJSZA WIELKANOC

  Zapraszamy do udziału w XV Gminnym Konkursie Plastycznym - Najpiekniejsza Wielkanoc. W tym roku tematyka pracy związana jest z Barankiem Wielkanocnym. Szczegóły konkursu znajdują się w  regulaminie

  NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

  Celem konkursu było: przybliżenie tradycji dotyczącej Świąt Bożego Narodzenia, pogłębienie wiedzy uczestników na temat symboliki bożonarodzeniowej, powrót do tradycji wykonywania kartek świątecznych, rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów, szukanie odpowiednich środków wyrazu, rozpowszechnianie wśród dzieci i uczniów różnych technik plastycznych, promocja talentów, rozwijanie wrażliwości twórczej. 

  KONKURS PLASTYCZNY "PORTRET ŚW. JANA PAWŁA II"

  Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów nauczaniem św. Jana Pawła II a także rozwijanie zdolności plastycznych oraz promocja talentów. Do konkursu może zgłosić się każdy uczeń klas I - VIII. Konkurs plastyczny został poprzedzony katechezami dotyczącymi życia i działalności św. Jana Pawła II, przeprowadzonymi w każdej klasie. Szczegółowe informacje nt. konkursu znajdują się w Regulaminie konkursu w zakładce aktualności.

   

  I KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLI SAMORZĄDOWYCH W GMINIE ZABIERZÓW "MAJOWA ŁĄKA"

  Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Kobylanach oraz Sołectwo Kobylany organizuje dla  wszystkich przedszkolaki samorządowych w Gminie Zabierzów konkurs plastyczny "Majowa Łąka" . Celem konkursu jest rozwijanie aktywności twórczej dzieci oraz  pobudzenie ich wyobraźni i wrażliwości na otaczające nas piękno. Honorowy patronat nad konkursem objęło Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Pokaż nam jak widzisz swoją łąkę. 

   

  IX EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

  Konkurs recytatorski na stałe wpisał się w tradycje Szkoły i co roku odbywa się pod innym hasłem. Tym razem nasi dzielni Recytatorzy prezentowali „Wiersze z humorem”. 

  Przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych dla klas I – IV oraz V – VIII i cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Przed Jury zaprezentowało się 23 Recytatorów ze wszystkich klas. Wśród wykonywanych utworów znalazły się wiersze takich poetów jak: Ludwik Jerzy Kern, Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow, Agnieszka Frączek, Konstany Ildefons Gałczyński, Dorota Gellner i inni.

  XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „NAJPIĘKNIEJSZA WIELKANOC - PALMA WIELKANOCNA”

   

  Szkoła Podstawowa im. por. Piotra Olka ps. „Gołąb” w Kobylanach, serdecznie zaprasza wszystkich uczniów z terenu Gminy Zabierzów, do wzięcia udziału w XIV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Wielkanoc – Palma Wielkanocna”.

  Celem konkursu jest m. in.: przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości twórczej, rozpowszechnianie wśród dzieci i uczniów różnych technik plastycznych oraz promocja talentów.

  Jesteśmy przekonani, że udział w konkursie przyniesie dzieciom dużo radości i satysfakcji. Zmotywuje także uczestników do wykazania się pomysłowością i inwencją twórczą. Stanie się okazją do promocji talentów.

  Gorąco zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu, które rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem.

  Regulamin i oświadczenie do pobrania na stronie głównej szkoły.

                                                                                                                                   

   

  MAŁOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY- "Czytam, znam, rozumiem"

  III edycja - rok szkolny 2020/2021

  Małopolski Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem”, zwany dalej Konkursem, organizowany jest przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie oraz instytucje współpracujące: III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie, Zakład Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie.  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Literatura Konkursu zawiera w każdej edycji utwór „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza oraz
  inne teksty wybitnych polskich twórców. 

  Cele Konkursu:
  1. Propagowanie dobrej znajomości polskiej literatury i kultury.
  2. Kształcenie wrażliwości na piękno ojczystego języka oraz szacunku dla przeszłości
  i tradycji literackiej jako podstawy tożsamości narodowej.
  3. Rozwijanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli oraz
  zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia.
  4. Wspieranie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   

  XI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

   

  22 grudnia 2020 roku został rozstrzygnięty XI Szkolny Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.  Celem konkursu było: przybliżenie tradycji dotyczącej Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów, szukanie odpowiednich środków wyrazu, rozpowszechnianie wśród dzieci i uczniów różnych technik plastycznych, promocja talentów, rozwijanie wrażliwości twórczej.

              Na konkurs wpłynęło 56 prac plastycznych dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – VIII. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę: pomysłowość wykonania kartki świątecznej, zgodność pracy z tematem, estetykę wykonania oraz wkład pracy.

   

  "OTO ZWIERZ"

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "OTO ZWIERZ", zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Tematem pracy było przedstawienie zwierzęcia, które istnieje obok nas lub w naszej wyobraźni.
  Na konkurs wpłynęły liczne prace dzieci z oddziału przedszkolnego, klas młodszych i starszych. Niektóre były wyjątkowe, zachwycały pomysłem i techniką wykonania.
  W zamierzeniach Organizator, oprócz przyznania nagród i wyróżnień, wybierze 12 prac /+-/. Wybrane prace stworzą szatę graficzną kalendarza na rok 2021, wydanego przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów w ramach promocji „młodych talentów” Gminy Zabierzów oraz Centrum Kultury.
  Mocno trzymamy kciuki za naszych Wychowanków!

   

  MOJA MAŁA OJCZYZNA

   

  Konkurs Plastyczny „Moja Mała Ojczyzna” jest jednym z elementów przedsięwzięcia „Biegiem – słowem - śpiewem do patriotyzmu!”, które jest projektem skupiającym się na krzewieniu postaw patriotycznych wśród młodzieży i osób dorosłych, mieszkańców powiatu krakowskiego, Krakowa oraz Polski z wykorzystaniem elementów kultury i sztuki, które towarzyszy imprezie sportowej “IX Niepodległościowa Jedenastka”.

   

   

  Obraz może zawierać: ‎tekst „‎1000 powodów, by czytać ||||| DIוL KONKURS Pomóż naszej szkole wygrać 1000 książek do biblioteki oraz czytniki e-booków od Empik Go! Głosuj codzienniew aplikacji mobilnej Empiku w dniach 2.11-2.12.2020 Szczególy:empik.com/biblioteki empik‎”‎

   

  Nasza szkoła zgłosiła udział w konkursie organizowanym przez Empik „1000 powodów, by czytać”.

  Uczniowie przygotowali prace konkursowe a wynik konkursu uzależniony jest ilości oddanych głosów.

  Nagrodą w konkursie jest pakiet 1000 książek do biblioteki szkolnej i 3 czytniki Pocket Book z katalogiem ponad 30 tys. e-booków na 30 dni z przeznaczeniem do udostępnienia w bibliotece.

  Aby zdobyć nagrody wystarczy zagłosować w następujący sposób:

  1. Pobrać darmową aplikację mobilną Empik
  2. Uruchomić aplikację i zalogować się lub zarejestrować w programie Empik Premium / Premium Free
  3. Wybrać naszą szkołę J
  4. Głosować codziennie od 2.XI do 2.XII

  Wynik głosowania można sprawdzać na bieżąco w aplikacji mobilnej.

  Głosujący mogą oddawać jeden głos na Prace Konkursowe w każdym dniu trwania Głosowania.

  Głosowanie odbywa się wyłącznie w Aplikacji mobilnej Empiku.

   

  Ogólnopolski Konkurs Finansoaktywni


  Nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Finansoaktywni. Misja: Planujemy budżet.

  W ramach zadań konkursowych przygotowali projekty budżetów obywatelskich oraz plakaty promujące projekty.

  Jednym z projektów konkursowych jest Kino Plenerowe dla mieszkańców Kobylan i okolicznych miejscowości,

  a drugim "Skatepark.  Zmiana na lepsze!" w Kobylanach.

   

       Obraz może zawierać: tekst „Ministerstwo Finansów FINANSOAKTYWNI AKTYWNI Misjar PLANUJEMY BUDZET BUDŻET OBYWATELSKI SKATEPARK ZMIANA NA LEPSZE શkate E0 Decydujmy i wspólnie zmieniajmy świat! Głosuj na projekt! PRZY UL. SWIĘTEGO FLORIANA ZA REMIZĄ STRŻACKA”

   

  Konkurs recytatorski "Pod życzliwym parasolem"

  Do konkursu przystąpiło szesnaścioro przedszkolaków. Każdy z uczestników recytował wybrany przez siebie wiersz. Wszyscy doskonale poradzili sobie z trudnym tematem konkursu, nawiązującym do szacunku wobec osób innych kultur, tolerancji i akceptacji. Każdy z uczesników został nagrodzony pamiątkowym dyplomem oraz drobnym upominkiem.

  Data dodania: 2020-10-29 19:22:50
  Data edycji: 2024-03-14 12:54:13
  Ilość wyświetleń: 2091

  Rekrutacja

  Przedszkole / Klasa I
  Więcej informacji

  Ankiety

  Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
  Więcej informacji

  Kalendarz

  Klasy

  Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
  Więcej informacji

  Partnerzy

  Sponsorzy

  Misja
  szkoły

  Wychowujemy w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji swojego miejsca pochodzenia. Naszym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II:

  "W wychowaniu bowiem chodzi o to, by człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem- o to ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał"

  Misja szkoły
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Biuletynu Informacji Publicznej