Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

  Z życia przedszkola

  ,,Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić i jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy czas..."
  Robert Fulghum

  ROK SZKOLNY 2023/2024

  MUZEUM OBWARZANKA

  W lutym przedszkolaki odwiedziły Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Dzieci w czasie warsztatów poznały historię, a także unikatowy proces produkcji. Na koniec każdy mógł spróbować swoich sił i stworzyć własnego obwarzanka!

   

        

    

   

  SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM

  6 lutego gościliśmy w przedszkolu żołnierza spadochroniarza z Dowództwa 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. Nasz gość opowiedział o barwach narodowych, symbolach, tradycji i honorze służby wojskowej. W ciekawy sposób przedstawił dzieciom swoją pracę: zaprezentował mundur oraz pokazał dzieciom podręczne wyposażenie żołnierza. Każdy mógł sprawdzić jak ciężki jest hełm, jak wygląda profesjonalna lornetka, jak oddycha się w masce przeciwgazowej i dlaczego mundur żołnierski ma określoną kolorystykę. Chętnym dzieciom zostały pomalowane twarze farbami maskującym. Wizyta była dla przedszkolaków bardzo interesująca i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci!

   

          

        

   

  Dzień Górnika w grupie Żabek.

  Dzieci miały okazję zapoznać się z niebezpieczna pracą górnika w kopalni, a na koniec każdy wykonał pracę plastyczną z użyciem węgla.

  PROJEKT EDUKACYJNY "ZABAWA SZTUKĄ"
  Dzieci z grupy "Pszczółek" inspirując się pracami Yayoi Kusama stworzyły płaskorzeźbę z wykorzystaniem folii aluminiowej. Tematem przewodnim były zwierzęta domowe. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły swoje abstrakcyjne płaskorzeźby, a efekt końcowy zaskoczył wszystkich
   

  20 listopada w przedszkolu odbył się konkurs piosenki patriotycznej. Wszyscy uczestnicy zasługują na ogromne brawa, chociażby dlatego, że przełamali tremę i wystąpili przed publicznością. 

  I miejsce- Martyna Gierat,
  II miejsce- Helena Woch
  III miejsce Mateusz Doniec oraz wyróżnienie Zuzanna Dusik.
  Serdecznie gratulujemy!
   

  Z wielką radością informujemy, że nasze przedszkole wzięło udział w Gminnym konkursie plastycznym pt. "Najpiękniejsza dynia" , w którym grupa "Żabek" otrzymała I miejsce, natomiast "Pszczółki" zajęły II miejsce w starszej kategorii. Obie grupy zostały wyróżnione w Gminnym konkursie patriotycznym "Wolność w bieli i czerwieni".

  W grupie "Żabek" gościliśmy mamę Jani panią Joannę, która przeczytała dzieciom bajkę pt. "Dobranoc, Albercie Albertsonie" Albert Albertson. Bajka opowiada o kilkulatku, który czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. Po wysłuchaniu bajki odbyły się warsztaty techniczne, każdy przedszkolak wykonywał swojego kolorowego gniotka wg instrukcji przekazanej przez naszego gościa. Mieliśmy dzisiaj bardzo ciekawy dzień.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  +6
   
   
   
  W ramach udziału grupy "Żabek" w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z darami natury świat nie jest ponury". Wykonaliśmy pierwsze zadanie "W słoiku zamknięte". Dzieci miały okazję klasyfikować owoce, liczyć, przeliczać, porównywać oraz degustować smaczne i zdrowe owoce przyniesione do przedszkola.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  +4
   
   
   
  Z okazji Dnia Chłopca w grupie "Pszczółek" odbyły się warsztaty chemiczne pod okiem Doktora Wow. Dzieci miały okazje eksperymentować z suchym lodem i tworzyć mydlane ciasto. Warsztaty wszystkim się bardzo podobały.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  +3
   
   
   
  Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania grupa "Żabek" w swojej sali gościła Panią Izabelę, mamę Dawidka, która najpierw zaprezentowała i omówiła wszystkie ilustracje dzieciom, następnie przeczytała książkę pt. "Kiedy mały Findus się zgubił ". Opowieść dotyczyła Staruszka Pettsona, mieszkającego na wsi w małym domku, któremu z pozoru niczego nie brakowało. Jednak czasem dopadała go samotność. Aż pewnego dnia zjawił się w jego domu mały kotek Findus i życie starego Pettsona całkiem się odmieniło. Cichy dotąd i pusty dom wypełnił się radością.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Odwiedziła nas mama jednego z przedszkolaków, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Pani Kasia na początek przeczytała dzieciom bajkę o igiełce, a następnie pokazała sprzęt medyczny potrzebny do pobierania krwi. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i opowiadały o swoich doświadczeniach. Zaraz potem same wcieliły się w pacjenta i pielęgniarkę/pielęgniarza. Mamy nadzieję że to spotkanie sprawi, że przy prawdziwym pobieraniu krwi nasze przedszkolaki będą się mniej bały tego zabiegu.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  +4
   
   
   
  W naszym przedszkolu obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Była to wspaniała okazja do świętowania i wspólnej zabawy. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, pokonały tor przeszkód, a na koniec otrzymały medale i słodki upominek.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  ROK SZKOLNY 2022/2023

  Dzień Dziecka

  A tak wyglądał w przedszkolu "Dzień Dziecka"... "Pszczółki" wybrały się z tej okazji na wycieczkę do Doliny Kobylańskiej. A młodsza grupa uczestniczyła w ulubionych zabawach ruchowych. Dla wszystkich czekały lody i pyszne babeczki.

    

  Dzień mamy i taty

  Z okazji "Dnia Mamy i Taty" najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały swoim Kochanym Rodzicom program artystyczny.
  Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wykonały taniec w parach. Na koniec zaprosiły swoich bliskich do wspólnej zabawy.
    
  Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

  W dniu 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Grupa „Pszczółek” z tej okazji zorganizowała kiermasz z własnoręcznie wykonanych „Skarpetkowych misiów”. Wyrazy wdzięczności składam na ręce „Pszczółek” oraz ich Rodziców, dzięki którym udało nam się zebrać 500 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie.

   

  Spotkanie z Policjantka

  W dniu dzisiejszym oddział przedszkolny odwiedziła Pani podkomisarz, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia o tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa.

    

   

  Dzień Kolorowej Skarpetki.

  Dzisiaj wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w skarpetkach nie do pary, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dzieci wysłuchały bajki o przygodach skarpetki Fredzi, ucząc się szacunku i tolerancji wobec innych, a także uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną.

   

   

  Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny.

  8 marca Dzień Kobiet
  Chłopcy z "Zerówki" wręczyli swoim koleżankom piękne tulipany i złożyli piękne życzenia. Wszyscy na koniec mieli drobny słodki poczęstunek.
  Dziękujemy za zaangażowanie rodziców i przygotowanie niespodzianki.

  "Dzień Kobiet" i "Dzień Mężczyzn" w grupie Żabek połączone w wspólne święto. Dzieciaki otrzymały pachnące kwiatuszki i słodkie lizaczki:)

   

  Cała Polska czyta dzieciom.

  W piątek 03 03 2023 odwiedziła nas Pan Beata Kuryło – szkolana pielęgniarka. Pani Beata wzięła udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom i dla naszej zerówki przeczytała fragment opowiadania Wandy Chotomskiej „Pięcioppsiaczki”, ale to nie wszystko – ponieważ w ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o różnych zawodach poprosiliśmy Panią Beatę by uchyliła rąbka tajemnicy: „Jak to jest? Czy Pani pielęgniarka lubi kłuć dzieci?” i opowiedziała na czym polega praca pielęgniarki. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i zadawały bardzo dużo pytań. Dziękujemy Pani Beacie za wizytę w naszym przedszkolu.

  Bal karnawałowy.

  W tłusty czwartek w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów oraz słodkiego poczęstunku. Zabawa była wspaniała!

   

   

   

   

  Konkurs kolęd

  20 stycznia odbył się Przedszkolny Konkurs Kolęd. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 stycznia.

  „Najpiękniejszy prezent” w wykonaniu  teatr „EDEN”

  Przedszkolakom bardzo podobał się występ aktorów, było dużo śmiechu, a nawet poleciała łezka wzruszenia. Dzieci chętnie angażowały się w pomoc głównym bohaterom - Piotrusiowi i Aniołowi, odpowiadały na pytania, a nawet wzięły udział w mini koncercie.
  Po zakończonym przedstawieniu do sali przedszkolnej zawitał najbardziej oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Grupa „Żabek” i „Pszczółek” z radością zaśpiewały Świętemu Mikołajowi piosenki, a żegnając się zaprosiły go ponownie do przedszkola już za rok.
  Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym 15 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku
  Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, dziecko, ludzie stoją, ludzie siedzą i w budynku
  Wycieczka dzieci z grupy "Pszczółek" do Fabryki Bombek w Olkuszu.

   

  "DZIEŃ POSTACI Z BAJEK"

  W dniu 18 listopada w grupie Żabek odbył się Dzień postaci z bajek. Wszystkie dzieci zaprezentowały się pięknie. Wyróżnione zostały: Lena W. - jako "Piotruś Pan" i Michalina H. - jako "Kopciuszek" za najciekawsze przedstawienie swojej postaci.

    

  PROJEKT EDUKACYJNY "DOOKOŁA POLSKI"

    

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  Dzieci zaprezentowały rodzicom: piosenki, wiersze, taniec, a także grę na instrumentach. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał dyplom i słodką niespodziankę.

   

  ROBIMY JESIENNE PRZETWORY

    

  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  20 września to "Dzień Przedszkolaka"  Z tej okazji zorganizowane zostały różne atrakcje dla naszych przedszkolaków. Dzieci wzięły udział w zabawach tanecznych z balonami, a także z chustą animacyjną. Nie zabrakło uśmiechu, radości, słodkiego poczęstunku.

    

   

  ROK SZKOLNY 2021/2022

  EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE

  Z przyjemnością informujemy, że grupa „Motylków” z „Baśniowej Krainy” w Kobylanach w dniu 26.05.2022 ukończyła ostatni etap z projektu Ekokulturalne przedszkole. Dzieci przyniosły garnuszki, stare łyżki i jak przystało na prawdziwych kucharzy, stanęły na wysokości zadania i przyrządziły najwspanialsze, wykwintne potrawy.

    

  PROKEJT EDUKACYJNY "EUROPA I JA"

  Zakończenie przygody z Projektem Edukacyjnym pt.: „Europa i ja”, podczas której grupa Pszczółek przez cały rok z zaciekawieniem poznawała Grecję.

    

  ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

  23 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Książki w związku z tym w ostatnim tygodniu kwietnia grupa „Motylki” z przedszkola „Baśniowa Kraina” w Kobylanach w ramach projektu Ekokulturalne Przedszkole miała spotkanie z Panią mgr Teresą Albrzykowską – Panią BIBLIOTEKARZ. Dzieci podczas spotkania dzieliły się wiedzą o książkach, dowiedziały się czym zajmuje się bibliotekarz i wybrały się na zwiedzanie szkolnej biblioteki. W ramach projektu nasze przedszkole zebrało również książki, które zostaną przekazane fundacji Poczytaj Mi. Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków, którzy zaangażowali się w ww. zbiórkę.

   

  II POKAZ EKOLOGICZNY EKO STROJE TO PRZEBOJE

  Konkurs ? II Pokazu Mody Ekologicznej pod hasłem: "EKO-STROJE TO PRZEBOJE" w grupie Pszczółek w tym roku okazał się prawdziwym hitem. Wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali się rewelacyjnie w swoich eko-strojach.

  GMINNY KONKURS PLASTYCZNY- ZIEMIA MOJA PLANETA

  Nasze przedszkolaki zdobyły wyróżnienia w Gminnym konkursie plastycznym pt. "Ziemia- moja planeta". Brawo "Motylki" i "Pszczółki"!!!

  DZIEŃ WODY

  22 marca obchodzony jest "Dzień wody". Dzieci z grupy „Motylków” z Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Kobylanach uczestniczyły w tym tygodniu w warsztatach „Oszczędzamy wodę”. W ramach projektu Pora na działanie, podejmij ekowyzwanie! – przedsięwzięliśmy starania mające na celu wprowadzenie dobrych nawyków oszczędzania wody. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania Kaczki Mileny, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, obejrzały film edukacyjny o obiegu wody w przyrodzie, a na koniec wykonały pracę plastyczno–eksperymentalną „deszcz”, która sprawiła dzieciom ogromną radość. W sali pojawili się również „Strażnicy wody”. Każdego dnia inne dziecko będzie pełnić dyżury w łazience przypominając sobie i innym jak ważne jest dbanie o wodę by niepotrzebnie się nie marnowała.

   

  SPOTKANIE Z RADCĄ PRAWNYM

  W naszym przedszkolu gościliśmy radcę prawnego. Nasz gość przybliżył dzieciom także inne zawody prawnicze m.in. pracę prokuratora, sędziego, prawnika. Dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie: po co są ustalane zasady i czemu służą? Wysłuchały bajkę "O królewnie Zosi i królewiczu Janku", dzięki której zrozumiały, że każde dziecko ma swoje prawa.

   

  BAL KARNAWAŁOWY

  W naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci- Bal karnawałowy. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka, przedszkolaki z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach.

    

  KONKURS "MOJA KUKIEŁKA"

  Rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany dla grupy Pszczółek. 

  Oto zwycięscy:

  I miejsce zdobył Stefan Kubaty
  II miejsce zajęła Michalina Stawiarska
  III miejsce Alicja Baran.
  Osoby wyróżnione w konkursie to: Lena Dorynek, Lena Nowakowska, Borys Drożdż oraz Mateusz Mazur.

    

   

   

  GRUPA MOTYLKI - KONKURS

  Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im Piotra Olka ps. ,,Gołąb,, serdecznie

  zaprasza dzieci z grupy „Motylki” do udziału w konkursie techniczno-ekologicznym ,,Drugie życie zimowych ubrań”.

  Cele konkursu:

  • rozwijanie umiejętności manualnych dzieci;
  • wzmacnianie wiary we własne możliwości;
  • kształtowanie postawy społecznej świadomego i odpowiedzialnego konsumenta;
  • kształtowanie postaw i nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego.

  Regulamin konkursu

  1. Temat pracy konkursowej brzmi: „Drugie życie zimowych ubrań”.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-4 lat.
  3. Praca konkursowa ma być pracą techniczną wykonaną z wykorzystaniem elementu ubioru zimowego np. rozparowane lub dziurawe rękawiczki, czapka lub szalik.
  4. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami wykonanymi samodzielnie przez dziecko pod kierunkiem rodzica, opiekuna.
  1. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową.
  2. Termin składania prac do 18.02.2022r.
  3. Każda praca powinna być opatrzona danymi: imię i nazwisko dziecka.
  4. Organizatorzy konkursu: Alicja Krukar.

  Wyniki konkursu i nagrody:

  1. Komisja powołana przez Organizatora Konkursu wyłoni spośród przekazanych prac laureatów konkursu.
  1. Kryteria oceny prac: samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, walory artystyczne.
  2. Ogłoszenie wyników nastąpi 24.02.2022r . Informacje o rozstrzygnięciu konkursu zostaną przekazane drogą elektroniczną.
  1. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody.

  MIKOŁAJKI

  Nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość- Święty Mikołaj! Dzieci z radością go powitały. Święty Mikołaj obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

   Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

   

  SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM BIBLIOTEKI

  Dzieci z grupy "Pszczółek" uczestniczyły w zajęciach online z Panią pracującą w bibliotece w Bolechowicach. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o funkcjonowaniu biblioteki, możliwości wypożyczenia książek, a także porozmawiali o pluszowych misiach, które ostatnio obchodziły swoje święto.

  ZABAW ANDRZEJOWA

  Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

  Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

  SPRKTAKL KOTKA BELLA - ODKRYWCA PODKRAKOWSKICH SKARBÓW"

  Głównym przesłaniem aktorów było przypomnienie dzieciom o tym, jak bardzo ważną sprawą dla naszej przyrody jest segregacja śmieci. Spektakl dzieciom się bardzo podobał był ciekawy, zabawny, ale także edukacyjny. Przedszkolaki na koniec otrzymały kolorowankę z kartą pracy. Bardzo dziękujemy "SKARBĄ BLISKO KRAKOWA"!

  Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  25 października obchodzony jest "Dzień Pluszowego Misia". Pluszowy miś to niezastąpiony przyjaciel każdego dziecka. Towarzysz wszelkich zabaw w dzieciństwie. To On - zawsze obecny kiedy tyle się dzieje w życiu małego człowieka. Powiernik spraw ważnych i tych mniej ważnych, wydarzeń radosnych, wesołych, ale i smutnych. Przyjaciel, któremu można wyszeptać do ucha najskrytsze marzenia, obawy i sekrety.
  W tym jakże ważnym dniu nie mogło zabraknąć świętowania również w przedszkolu. W grupie „Motylków” jest taki jeden szczególny Miś – BOGUŚ – który od pierwszych dni września pomaga Paniom i dzieciom by przedszkole było jak drugi dom. W dniu Jego święta „Motylki” pod koniec zajęć odśpiewały Bogusiowi sto lat, a Solenizant poczęstował wszystkich cukierkami i przygotował miłą niespodziankę w postaci fotobudki. Któż by nie chciał w ten jeden szczególny dzień, choć na chwilę zamienić się w pluszowego misia?
    Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi i w budynku
  Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi i w budynku

  WARSZTATY- SZKODLIWY SMOG

  Grupę "Pszczółek" odwiedziła mama Michaliny i opowiedziała dzieciom o szkodliwości smogu. Starszaki dowiedziały się jak mogą dbać o środowisko.

    Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie stoją, ludzie siedzą i w budynku

  Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „DZNSKONTRASHOG BIZNES PROGRAM KONTRA fb me/bizneskontrasmog SMOG Dyplom uczestnictwa w warsztacie Biznes kontra smog który ma na celu promowanie dbałości o środowisko naturalne wśród dzieci młodzieży. Poprawmy razem jakość powietrza! Inicjatywa Bizneskontrasmog”

  KONKURS RECYTATORSKI "JESIEŃ Z POEZJĄ MARII KONOPNICJEJ"

  W oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski pt. "Jesień z poezją Marii Konopnickiej" zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego "Co słonko widziało". W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Jury po burzliwej naradzie przyznało nagrody:
  I miejsce- Lena Dorynek
  I miejsce- Marta Mazur
  II miejsce- Michalina Hardecka
  II miejsce- Irena Rosa
  Gratulujemy!
    Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEN Z 1 POLLUĄ MARII KONOPNICKIEJ” 
   Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZ MARII KONOPNICK”Może być zdjęciem przedstawiającym ‎osoba, dziecko, stoi, w budynku i ‎tekst „‎S0 JESIEŃ z POEZJĄ JĄ KONOPNICKIEJ MARII هسد س‎”‎‎
    Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZJĄ ARII KONOPNICKIEJ”  Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi i tekst „JESIEŃ Z POEZJĄ ARII KONOPNICKIEJ”
   
  Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ”  Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ”
    Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ g”Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ g”  

   

  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Na dzisiejszych zajęciach grupa "Motylków" obejrzała przygotowaną prezentacje, w której poznali legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Dzieci powtórzyły wiadomości o symbolach narodowych a następnie własnoręcznie przygotowały flagi. Na koniec wszyscy odśpiewali jedną zwrotkę Mazurka Dąbrowskiego.

    Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

  Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku Brak dostępnego opisu zdjęcia.

  EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE

  Grupa "Motylki" z naszego przedszkola w październiku wykonała drugie zadanie z projektu „Ekokulturalne przedszkole”.
  Uczestnicy projektu powtarzali wiadomości jak dbać o drzewa i oglądali program o tym jak powstaje papier co pozwoliło dzieciom zrozumieć dlaczego nie należy marnować kartek. Koło kącika przyrodniczego zostało umieszczone pudełko na makulaturę. Na koniec przedszkolaki wykonały plakat - drzewo.
    

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  Nasze przedszkole odwiedził Pan policjant, który opowiedział dzieciom na czym polega praca w policji, przypomniał zasady dotyczące bezpieczeństwa w czasie spacerów, w jaki sposób należy przechodzić przez jezdnię, a także przeprowadził zajęcia praktyczne.

   

   

  EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE

  Grupa "Motylki" zdobyła pierwszą sprawność w projekcie ekologicznym EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE. Wyzwanie wrześniowe: zielona sala. Na zajęciach przedszkolaki sadziły kwiaty i stworzyły w swojej sali kącik przyrodniczy z darów jesieni. "Motylki" zrobiły też ścieżkę sensoryczną i chodziły po kasztanach, orzechach, żołędziach, szyszkach i liściach. Pod koniec zajęć wszyscy uczestnicy projekktu zdobyli pierwszą odznakę, którą przykleili w sali na ekokulturalnym drzewku.

    

  DZIEŃ CHŁOPAKA

  W grupie Pszczółek uczciliśmy "niespodzianką"- pyszną pizzą. Nasi super chłopcy otrzymali dyplomy i medale.

      

  "ŚWIĘTO ZIEMNIAKA"

  „Święto Ziemniaka na pożegnanie lata"  - Grupa Pszczółek wybrała się na pieszą wycieczka do Dolinki Kobylańskiej, gdzie piekliśmy w ognisku ziemniaczki na szczęście pogoda nam dopisała a ziemniaczki bardzo smakowały.

       

    

   

  "ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA".

  Dzieci z tej okazji wzięły udział w zabawach, śpiewie i tańcach z balonami.

        

      

  ROK SZKOLNY 2022/2021

  SPRZĄTANIE DOLINY KOBYLŃSKIEJ

       

    

  BAL KARNAWAŁOWY

     

          

  WIGILIA W PRZEDSZKOLU

  Nadszedł czas świętowania. Przedszkolaki przy wspólnym wigilijnym stole.

      

  https://fb.watch/2yI5R731Hq/

  https://fb.watch/2yI8mrGL7x/

   

  BAŚNIOWE JASEŁKA

  11 grudnia  odbyło się przedstawienie jasełkowe. "Starszaki" z naszego przedszkola wprowadziły nas w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Występ był wyjątkowy. Mali aktorzy przedstawiając narodzenie Jezusa nawiązali do świata baśni.. Do szopki przybyli pastuszkowie, królowie oraz postacie z różnych baśni. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy.  Zapraszamy do galerii.

       

   

  MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

  Tegoroczna bezśnieżna aura nie zmyliła świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu pojawił się w naszym przedszkolu w poniedziałek. Dzieci bardzo się  uciszyły i z radościa przywitały gościa.  Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie.  Po wręczeniu prezentów Mikołaj otrzymał laurki przygotowane specjalnie  na jego wizytę. 

     

  KONKURS -" JESIENNY PEJZAŻ"

  26 listopada ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. "Jesienny pejzaż", który był skierowany dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Konkurs zorganizowały panie: A. Stefanowska, W. Ślizowska, M. Gromala, wzięło w nim udział 21 dzieci. Komisja konkursowa przyznała nagrody w dwóch kategoriach: Kategoria I- dzieci młodsze: I miejsce- Michalina Stawiarska II miejsce- Aleksandra Kontra III miejsce- Mateusz Mazur Wyróżnienie otrzymała Marta Mazur. Kategoria II- dzieci starsze I miejsce- Wiktor Grabiasz II miejsce- Alicja Krzanowska III miejsce- Zofia Dębska Wyróżnienie otrzymali: Tomasz Mikołajczyk, Zuzanna Luberda, Karol Wierzbicki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

           

      

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

   

  Filmik

  Data dodania: 2020-11-02 09:59:42
  Data edycji: 2024-02-27 13:06:36
  Ilość wyświetleń: 2666

  Rekrutacja

  Przedszkole / Klasa I
  Więcej informacji

  Ankiety

  Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
  Więcej informacji

  Kalendarz

  Klasy

  Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
  Więcej informacji

  Partnerzy

  Sponsorzy

  Misja
  szkoły

  Wychowujemy w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji swojego miejsca pochodzenia. Naszym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II:

  "W wychowaniu bowiem chodzi o to, by człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem- o to ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał"

  Misja szkoły
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Biuletynu Informacji Publicznej