Czcionka:

A+A-

Kontrast:

  Z życia przedszkola

  ,,Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić i jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy czas..."
  Robert Fulghum

  ROK SZKOLNY 2021/2022

  WARSZTATY- SZKODLIWY SMOG

  Grupę "Pszczółek" odwiedziła mama Michaliny i opowiedziała dzieciom o szkodliwości smogu. Starszaki dowiedziały się jak mogą dbać o środowisko.

    Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie stoją, ludzie siedzą i w budynku

  Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „DZNSKONTRASHOG BIZNES PROGRAM KONTRA fb me/bizneskontrasmog SMOG Dyplom uczestnictwa w warsztacie Biznes kontra smog który ma na celu promowanie dbałości o środowisko naturalne wśród dzieci młodzieży. Poprawmy razem jakość powietrza! Inicjatywa Bizneskontrasmog”

  KONKURS RECYTATORSKI "JESIEŃ Z POEZJĄ MARII KONOPNICJEJ"

  W oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski pt. "Jesień z poezją Marii Konopnickiej" zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego "Co słonko widziało". W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Jury po burzliwej naradzie przyznało nagrody:
  I miejsce- Lena Dorynek
  I miejsce- Marta Mazur
  II miejsce- Michalina Hardecka
  II miejsce- Irena Rosa
  Gratulujemy!
    Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEN Z 1 POLLUĄ MARII KONOPNICKIEJ” 
   Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZ MARII KONOPNICK”Może być zdjęciem przedstawiającym ‎osoba, dziecko, stoi, w budynku i ‎tekst „‎S0 JESIEŃ z POEZJĄ JĄ KONOPNICKIEJ MARII هسد س‎”‎‎
    Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZJĄ ARII KONOPNICKIEJ”  Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi i tekst „JESIEŃ Z POEZJĄ ARII KONOPNICKIEJ”
   
  Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ”  Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ”
    Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ g”Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, w budynku i tekst „JESIEŃ z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ g”  

   

  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Na dzisiejszych zajęciach grupa "Motylków" obejrzała przygotowaną prezentacje, w której poznali legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Dzieci powtórzyły wiadomości o symbolach narodowych a następnie własnoręcznie przygotowały flagi. Na koniec wszyscy odśpiewali jedną zwrotkę Mazurka Dąbrowskiego.

    Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

  Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku Brak dostępnego opisu zdjęcia.

  EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE

  Grupa "Motylki" z naszego przedszkola w październiku wykonała drugie zadanie z projektu „Ekokulturalne przedszkole”.
  Uczestnicy projektu powtarzali wiadomości jak dbać o drzewa i oglądali program o tym jak powstaje papier co pozwoliło dzieciom zrozumieć dlaczego nie należy marnować kartek. Koło kącika przyrodniczego zostało umieszczone pudełko na makulaturę. Na koniec przedszkolaki wykonały plakat - drzewo.
    

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  Nasze przedszkole odwiedził Pan policjant, który opowiedział dzieciom na czym polega praca w policji, przypomniał zasady dotyczące bezpieczeństwa w czasie spacerów, w jaki sposób należy przechodzić przez jezdnię, a także przeprowadził zajęcia praktyczne.

   

   

  EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE

  Grupa "Motylki" zdobyła pierwszą sprawność w projekcie ekologicznym EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE. Wyzwanie wrześniowe: zielona sala. Na zajęciach przedszkolaki sadziły kwiaty i stworzyły w swojej sali kącik przyrodniczy z darów jesieni. "Motylki" zrobiły też ścieżkę sensoryczną i chodziły po kasztanach, orzechach, żołędziach, szyszkach i liściach. Pod koniec zajęć wszyscy uczestnicy projekktu zdobyli pierwszą odznakę, którą przykleili w sali na ekokulturalnym drzewku.

    

  DZIEŃ CHŁOPAKA

  W grupie Pszczółek uczciliśmy "niespodzianką"- pyszną pizzą. Nasi super chłopcy otrzymali dyplomy i medale.

      

  "ŚWIĘTO ZIEMNIAKA"

  „Święto Ziemniaka na pożegnanie lata"  - Grupa Pszczółek wybrała się na pieszą wycieczka do Dolinki Kobylańskiej, gdzie piekliśmy w ognisku ziemniaczki na szczęście pogoda nam dopisała a ziemniaczki bardzo smakowały.

       

    

   

  "ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA".

  Dzieci z tej okazji wzięły udział w zabawach, śpiewie i tańcach z balonami.

        

      

  ROK SZKOLNY 2022/2021

  SPRZĄTANIE DOLINY KOBYLŃSKIEJ

       

    

  BAL KARNAWAŁOWY

     

          

  WIGILIA W PRZEDSZKOLU

  Nadszedł czas świętowania. Przedszkolaki przy wspólnym wigilijnym stole.

      

  https://fb.watch/2yI5R731Hq/

  https://fb.watch/2yI8mrGL7x/

   

  BAŚNIOWE JASEŁKA

  11 grudnia  odbyło się przedstawienie jasełkowe. "Starszaki" z naszego przedszkola wprowadziły nas w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Występ był wyjątkowy. Mali aktorzy przedstawiając narodzenie Jezusa nawiązali do świata baśni.. Do szopki przybyli pastuszkowie, królowie oraz postacie z różnych baśni. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy.  Zapraszamy do galerii.

       

   

  MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

  Tegoroczna bezśnieżna aura nie zmyliła świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu pojawił się w naszym przedszkolu w poniedziałek. Dzieci bardzo się  uciszyły i z radościa przywitały gościa.  Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie.  Po wręczeniu prezentów Mikołaj otrzymał laurki przygotowane specjalnie  na jego wizytę. 

     

  KONKURS -" JESIENNY PEJZAŻ"

  26 listopada ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. "Jesienny pejzaż", który był skierowany dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Konkurs zorganizowały panie: A. Stefanowska, W. Ślizowska, M. Gromala, wzięło w nim udział 21 dzieci. Komisja konkursowa przyznała nagrody w dwóch kategoriach: Kategoria I- dzieci młodsze: I miejsce- Michalina Stawiarska II miejsce- Aleksandra Kontra III miejsce- Mateusz Mazur Wyróżnienie otrzymała Marta Mazur. Kategoria II- dzieci starsze I miejsce- Wiktor Grabiasz II miejsce- Alicja Krzanowska III miejsce- Zofia Dębska Wyróżnienie otrzymali: Tomasz Mikołajczyk, Zuzanna Luberda, Karol Wierzbicki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

           

      

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

   

  Filmik

  Data dodania: 2020-11-02 09:59:42
  Data edycji: 2021-11-19 07:58:28
  Ilość wyświetleń: 908

  Rekrutacja

  Przedszkole / Klasa I
  Więcej informacji

  Ankiety

  Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
  Więcej informacji

  Kalendarz

  Klasy

  Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
  Więcej informacji

  Partnerzy

  Misja
  szkoły

  Wychowujemy w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji swojego miejsca pochodzenia. Naszym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II:

  "W wychowaniu bowiem chodzi o to, by człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem- o to ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał"

  Misja szkoły
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej