Biblioteka

Istotnym elementem szkolnego systemu kształcenia i wychowania jest biblioteka szkolna, która funkcjonuje od początku istnienia szkoły. Poprzez swoją działalność biblioteka służy uczniom, nauczycielom i wpływa na podnoszenie jakości pracy szkoły. Biblioteka szkolna udostępnia książki i inne źródła informacji oraz świadczy usługi, które ułatwiają wszystkim rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i efektywnego korzystania z informacji w rożnych postaciach i za pośrednictwem różnych mediów.

" Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem."  - Józef Ignacy Krasicki

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

AKCJE BIBLIOTEKI

MOJA MAŁA KSIĄŻECZKA

W naszej szole odbył się konkurs czytelniczy „Moja mała książeczka”, zorganizowany przez  bibliotekę. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było samodzielne napisanie, wykonaniei zilustrowanie książki. Jury miało duży problem z przyznaniem nagród, gdyż wszyscy wykonawcy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie i stworzone przez nich opowiadania były nie tylko bardzo ciekawe, ale również niezwykle starannie wykonane. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Ozdobili swoje prace bogatymi ilustracjami, a wymyślone przez nich historie czytało się  z prawdziwą przyjemnością. Po długim namyśle postanowiono przyznać trzy pierwsze miejsca następującym uczniom:

W kategorii klas młodszych:

Filip Ziarkowski – klasa II ( Album Piłkarzy)

Emilia Węgiel – klasa III ( Święta  Bożego Narodzenia)

W kategorii klas starszych:

Mateusz Kłosowski – klasa VII ( Wehikuł czasu)

Gratulujemy wszystkim laureatom i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.!

CZYTANIE MA MOC

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do  programu czytelniczego „Czytanie ma moc”. Jego realizacja polega na przeprowadzeniu cyklu ciekawych zajęć w klasach młodszych. Mają one na celu rozwijanie aktywności czytelniczej naszych wychowanków, ćwiczenie technik czytania, zainteresowanie uczniów książką i wprowadzanie ich w świat literatury. Dla klas pierwszych są to „Warsztaty słowa”, które poszerzają zasób słownictwa dzieci, uczą nowych znaczeń, a także świadomego i twórczego posługiwania się językiem. Dla klas drugich proponowane są „Warsztaty wyobraźni”, które pokażą siłę ludzkiej kreatywności i nauczą dzieci myśleć oraz działać poza schematami. Dla klas trzecich przygotowane zostały „Warsztaty przygody”, w których uczestnicy skupią się na akcji, zaskakujących przypadkach i przeróżnych emocjach związanych z przygodą.

Głównym celem programu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci, na podstawie wartościowych i niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa „ Znak”. Szkolna biblioteka otrzymała od wydawnictwa zestaw książek, z których korzystać mogą nasi czytelnicy.

Zachęcamy do ich wypożyczania !!!

1000 POWODÓW, BY CZYTAĆ

Nasza szkoła zgłosiła udział w konkursie organizowanym przez Empik „1000 powodów, by czytać”.

Uczniowie przygotowali prace konkursowe a wynik konkursu uzależniony jest ilości oddanych głosów.

Nagrodą w konkursie jest pakiet 1000 książek do biblioteki szkolnej i 3 czytniki Pocket Book z katalogiem ponad 30 tys. e-booków na 30 dni z przeznaczeniem do udostępnienia w bibliotece.

Aby zdobyć nagrody wystarczy zagłosować w następujący sposób:

1. Pobrać darmową aplikację mobilną Empik
    2. Uruchomić aplikację i zalogować się lub zarejestrować w programie Empik Premium / Premium Free
    3. Wybrać naszą szkołę J
    4. Głosować codziennie od 2.XI do 2.XII

Wynik głosowania można sprawdzać na bieżąco w aplikacji mobilnej.

Głosujący mogą oddawać jeden głos na Prace Konkursowe w każdym dniu trwania Głosowania.

Głosowanie odbywa się wyłącznie w Aplikacji mobilnej Empiku.

PRZERWA NA CZYTANIE

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Przerwa na czytanie", która realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Pierwszy raz podjęliśmy wyzwanie i dołączyliśmy do tego wydarzenia. Wielu uczniów, ale również kilkoro przedstawicieli grona pedagogicznego, przyjęło zaproszenie i dołączyło do bicia rekordu. Wspólne czytanie odbyło się także w oddziałach przedszkolnych.

Uczniowie mieli możliwość przyniesienia ze sobą wybranej przez siebie książki. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarza ze swojej domowej biblioteczki, z pomocą przyszły zasoby szkolnej biblioteki.

W efekcie akcja skupiła 98 uczestników, jak na pierwszy raz wynik jest wielce zadowalający. Bardzo nam miło, że nasi uczniowie tak licznie dopisali - bardzo wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również nauczycielom za czynny udział w akcji i dawanie dobrego przykładu swoim podopiecznym, jak również za życzliwość i miłą współpracę. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas jeszcze więcej.

Data dodania: 2020-10-28 15:58:05
    Data edycji: 2021-02-02 08:59:55