Czcionka:

A+A-

Kontrast:

  Biblioteka

  Istotnym elementem szkolnego systemu kształcenia i wychowania jest biblioteka szkolna, która funkcjonuje od początku istnienia szkoły. Poprzez swoją działalność biblioteka służy uczniom, nauczycielom i wpływa na podnoszenie jakości pracy szkoły. Biblioteka szkolna udostępnia książki i inne źródła informacji oraz świadczy usługi, które ułatwiają wszystkim rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i efektywnego korzystania z informacji w rożnych postaciach i za pośrednictwem różnych mediów.

   

  " Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem."  - Józef Ignacy Krasicki

   

  GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

   

  PONIEDZIAŁEK

  8.15-10.45

  WTOREK

  8.15-12.45

  ŚRODA

  8.15-12.25

  CZWARTEK

  8.15-12.00

  PIĄTEK

  8.15-12.00

   

   

  AKCJE BIBLIOTEKI

  ROK SZKOLNY 2022/2023

   

  PRZERWA NA CZYTANIE

  Uczniowie i nauczycielę wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

  ROK SZKOLNY 2021/2022

   

  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  GŁOŚNE CZYTANIE NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA ?
  W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
  Przedszkolaki codziennie słuchają czytanych na głos bajeczek a III klasa zilustrowała wysłuchane opowiadanie Cecylii Knedelek
  „O tym jak jadłam placuszki z kropkami”
   
      
   
    
   

  ROK SZKOLNY 2020/2021

   

  MOJA MAŁA KSIĄŻECZKA

  W naszej szole odbył się konkurs czytelniczy „Moja mała książeczka”, zorganizowany przez  bibliotekę. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było samodzielne napisanie, wykonaniei zilustrowanie książki. Jury miało duży problem z przyznaniem nagród, gdyż wszyscy wykonawcy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie i stworzone przez nich opowiadania były nie tylko bardzo ciekawe, ale również niezwykle starannie wykonane. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Ozdobili swoje prace bogatymi ilustracjami, a wymyślone przez nich historie czytało się  z prawdziwą przyjemnością. Po długim namyśle postanowiono przyznać trzy pierwsze miejsca następującym uczniom:

  W kategorii klas młodszych:

  Filip Ziarkowski – klasa II ( Album Piłkarzy)

  Emilia Węgiel – klasa III ( Święta  Bożego Narodzenia)

  W kategorii klas starszych:

  Mateusz Kłosowski – klasa VII ( Wehikuł czasu)

  Gratulujemy wszystkim laureatom i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.!

   

  CZYTANIE MA MOC

  W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do  programu czytelniczego „Czytanie ma moc”. Jego realizacja polega na przeprowadzeniu cyklu ciekawych zajęć w klasach młodszych. Mają one na celu rozwijanie aktywności czytelniczej naszych wychowanków, ćwiczenie technik czytania, zainteresowanie uczniów książką i wprowadzanie ich w świat literatury. Dla klas pierwszych są to „Warsztaty słowa”, które poszerzają zasób słownictwa dzieci, uczą nowych znaczeń, a także świadomego i twórczego posługiwania się językiem. Dla klas drugich proponowane są „Warsztaty wyobraźni”, które pokażą siłę ludzkiej kreatywności i nauczą dzieci myśleć oraz działać poza schematami. Dla klas trzecich przygotowane zostały „Warsztaty przygody”, w których uczestnicy skupią się na akcji, zaskakujących przypadkach i przeróżnych emocjach związanych z przygodą.

  Głównym celem programu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci, na podstawie wartościowych i niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa „ Znak”. Szkolna biblioteka otrzymała od wydawnictwa zestaw książek, z których korzystać mogą nasi czytelnicy.

        Zachęcamy do ich wypożyczania !!!

   

  1000 POWODÓW, BY CZYTAĆ

   

   

  Nasza szkoła zgłosiła udział w konkursie organizowanym przez Empik „1000 powodów, by czytać”.

  Uczniowie przygotowali prace konkursowe a wynik konkursu uzależniony jest ilości oddanych głosów.

  Nagrodą w konkursie jest pakiet 1000 książek do biblioteki szkolnej i 3 czytniki Pocket Book z katalogiem ponad 30 tys. e-booków na 30 dni z przeznaczeniem do udostępnienia w bibliotece.

  Aby zdobyć nagrody wystarczy zagłosować w następujący sposób:

  1. Pobrać darmową aplikację mobilną Empik
  2. Uruchomić aplikację i zalogować się lub zarejestrować w programie Empik Premium / Premium Free
  3. Wybrać naszą szkołę J
  4. Głosować codziennie od 2.XI do 2.XII

  Wynik głosowania można sprawdzać na bieżąco w aplikacji mobilnej.

  Głosujący mogą oddawać jeden głos na Prace Konkursowe w każdym dniu trwania Głosowania.

  Głosowanie odbywa się wyłącznie w Aplikacji mobilnej Empiku.

   

   

  PRZERWA NA CZYTANIE

  Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Przerwa na czytanie", która realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

  Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

  Pierwszy raz podjęliśmy wyzwanie i dołączyliśmy do tego wydarzenia. Wielu uczniów, ale również kilkoro przedstawicieli grona pedagogicznego, przyjęło zaproszenie i dołączyło do bicia rekordu. Wspólne czytanie odbyło się także w oddziałach przedszkolnych.

  Uczniowie mieli możliwość przyniesienia ze sobą wybranej przez siebie książki. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarza ze swojej domowej biblioteczki, z pomocą przyszły zasoby szkolnej biblioteki.

  W efekcie akcja skupiła 98 uczestników, jak na pierwszy raz wynik jest wielce zadowalający. Bardzo nam miło, że nasi uczniowie tak licznie dopisali - bardzo wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również nauczycielom za czynny udział w akcji i dawanie dobrego przykładu swoim podopiecznym, jak również za życzliwość i miłą współpracę. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas jeszcze więcej.

   

   

   

  Data dodania: 2020-10-28 15:58:05
  Data edycji: 2022-10-27 09:40:09
  Ilość wyświetleń: 1129

  Rekrutacja

  Przedszkole / Klasa I
  Więcej informacji

  Ankiety

  Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
  Więcej informacji

  Kalendarz

  Klasy

  Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
  Więcej informacji

  Partnerzy

  Sponsorzy

  Misja
  szkoły

  Wychowujemy w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji swojego miejsca pochodzenia. Naszym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II:

  "W wychowaniu bowiem chodzi o to, by człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem- o to ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał"

  Misja szkoły
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej