Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

  Biblioteka

  Istotnym elementem szkolnego systemu kształcenia i wychowania jest biblioteka szkolna, która funkcjonuje od początku istnienia szkoły. Poprzez swoją działalność biblioteka służy uczniom, nauczycielom i wpływa na podnoszenie jakości pracy szkoły. Biblioteka szkolna udostępnia książki i inne źródła informacji oraz świadczy usługi, które ułatwiają wszystkim rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i efektywnego korzystania z informacji w rożnych postaciach i za pośrednictwem różnych mediów.

   

  " Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem."  - Józef Ignacy Krasicki

   

  GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

   

  PONIEDZIAŁEK

  8.00-12.30

  WTOREK

  8.00-11.30

  ŚRODA

  8.00-12.30

  CZWARTEK

  8.00-11.30

  PIĄTEK

  8.00-10.30

   

   

  AKCJE BIBLIOTEKI

  ROK SZKOLNY 2023/2024

   

  "BAJKOWA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

  W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny "Bajkowa zakładka do książki". Celem konkursu
  było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, odkrywanie przez dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki, doskonalenie sprawności manualnych oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Zadaniem uczestników było wykonanie zakładki związanej z ulubioną bajką, z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej.
  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów klas młodszych. Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim laureatom.

   

  "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

  W klasie I odbyły się zajęcia czytelnicze w ramach projektu "Mała książka, wielki człowiek". Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka, poznały też takie zawody jak pisarz, ilustrator, korektor, drukarz, grafik, czy też introligator. Podsumowaniem spotkania było wręczenie wszystkim uczestnikom pakietów czytelniczych, specjalnie przygotowanych dla pierwszoklasistów.

   

  NOWOŚCI KSIĄŻKOWE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

   

  Z radością informujemy, że mamy kolejne nowości w szkolnej bibliotece zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
  Wisława Szymborska mówiła, że "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" dlatego już dziś zapraszamy Was do tego, żeby "FUNtastycznie" spędzić czas wolny z książką, która może być także w języku angielskim ??

   

  DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

   

   

  W ramach realizacji Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole odbył się DZIEŃ POSTACI Z BAJEK ??
  Była prezentacja strojów i próba odgadnięcia z jaką bajką kojarzy sie strój, czytaliśmy baśnie i legendy w klasach młodszych i były zagadki czytelnicze. Wszystkie przebrane osoby otrzymały zakładki do książek.
  To był dzień pełen radości ?

   

  PRZERWA NA CZYTANIE

   

  Może być grafiką przedstawiającą tekst „IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE PRZERWA NA CZYTANIE mm AKCJA REALIZOWANA w RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO MIESIACA BIBLIOTEK SZKOLNYCH ORAZ KAMPANII SPOŁECZN EJ Bijemy rekord CAŁA POLSKA CZYŁA DZIECIOME PA ÛAPOK ORE PRZERWA PATRONATMEDIALNY åc ZBbY Rabka EBIB b Legimi 00GORZÓW sbp.pl WOM”

  Pobiliśmy rekord w ilości czytających osób w naszej szkole ??? Nawet przedszkolaki dzielnie przyłączyły się do akcji ze wsparciem Szkolnego Koła Wolontariatu ? Wszystkim bardzo dziękujemy i nieustannie zachęcamy: czytajcie!!!

   

  DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  Dzień Głośnego Czytania ? w ramach realizacji Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa także i w naszej szkole uczniowie przyłączyli się do tej świetnej akcji ???

   

   

  NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

   

   
  Nasza szkoła przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest propagowanie zainteresowania książką.
  Już zakupione zostały nowe tytuły do biblioteki a w najbliższym czasie realizowane będą dalsze działania, zgodnie z założeniami projektu.

   

   

  ROK SZKOLNY 2022/2023

   

  PRZERWA NA CZYTANIE

  Uczniowie i nauczycielę wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

  ROK SZKOLNY 2021/2022

   

  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  GŁOŚNE CZYTANIE NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA ?
  W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
  Przedszkolaki codziennie słuchają czytanych na głos bajeczek a III klasa zilustrowała wysłuchane opowiadanie Cecylii Knedelek
  „O tym jak jadłam placuszki z kropkami”
   
      
   
    
   

  ROK SZKOLNY 2020/2021

   

  MOJA MAŁA KSIĄŻECZKA

  W naszej szole odbył się konkurs czytelniczy „Moja mała książeczka”, zorganizowany przez  bibliotekę. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było samodzielne napisanie, wykonaniei zilustrowanie książki. Jury miało duży problem z przyznaniem nagród, gdyż wszyscy wykonawcy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie i stworzone przez nich opowiadania były nie tylko bardzo ciekawe, ale również niezwykle starannie wykonane. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Ozdobili swoje prace bogatymi ilustracjami, a wymyślone przez nich historie czytało się  z prawdziwą przyjemnością. Po długim namyśle postanowiono przyznać trzy pierwsze miejsca następującym uczniom:

  W kategorii klas młodszych:

  Filip Ziarkowski – klasa II ( Album Piłkarzy)

  Emilia Węgiel – klasa III ( Święta  Bożego Narodzenia)

  W kategorii klas starszych:

  Mateusz Kłosowski – klasa VII ( Wehikuł czasu)

  Gratulujemy wszystkim laureatom i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.!

   

  CZYTANIE MA MOC

  W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do  programu czytelniczego „Czytanie ma moc”. Jego realizacja polega na przeprowadzeniu cyklu ciekawych zajęć w klasach młodszych. Mają one na celu rozwijanie aktywności czytelniczej naszych wychowanków, ćwiczenie technik czytania, zainteresowanie uczniów książką i wprowadzanie ich w świat literatury. Dla klas pierwszych są to „Warsztaty słowa”, które poszerzają zasób słownictwa dzieci, uczą nowych znaczeń, a także świadomego i twórczego posługiwania się językiem. Dla klas drugich proponowane są „Warsztaty wyobraźni”, które pokażą siłę ludzkiej kreatywności i nauczą dzieci myśleć oraz działać poza schematami. Dla klas trzecich przygotowane zostały „Warsztaty przygody”, w których uczestnicy skupią się na akcji, zaskakujących przypadkach i przeróżnych emocjach związanych z przygodą.

  Głównym celem programu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci, na podstawie wartościowych i niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa „ Znak”. Szkolna biblioteka otrzymała od wydawnictwa zestaw książek, z których korzystać mogą nasi czytelnicy.

        Zachęcamy do ich wypożyczania !!!

   

  1000 POWODÓW, BY CZYTAĆ

   

   

  Nasza szkoła zgłosiła udział w konkursie organizowanym przez Empik „1000 powodów, by czytać”.

  Uczniowie przygotowali prace konkursowe a wynik konkursu uzależniony jest ilości oddanych głosów.

  Nagrodą w konkursie jest pakiet 1000 książek do biblioteki szkolnej i 3 czytniki Pocket Book z katalogiem ponad 30 tys. e-booków na 30 dni z przeznaczeniem do udostępnienia w bibliotece.

  Aby zdobyć nagrody wystarczy zagłosować w następujący sposób:

  1. Pobrać darmową aplikację mobilną Empik
  2. Uruchomić aplikację i zalogować się lub zarejestrować w programie Empik Premium / Premium Free
  3. Wybrać naszą szkołę J
  4. Głosować codziennie od 2.XI do 2.XII

  Wynik głosowania można sprawdzać na bieżąco w aplikacji mobilnej.

  Głosujący mogą oddawać jeden głos na Prace Konkursowe w każdym dniu trwania Głosowania.

  Głosowanie odbywa się wyłącznie w Aplikacji mobilnej Empiku.

   

   

  PRZERWA NA CZYTANIE

  Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Przerwa na czytanie", która realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

  Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

  Pierwszy raz podjęliśmy wyzwanie i dołączyliśmy do tego wydarzenia. Wielu uczniów, ale również kilkoro przedstawicieli grona pedagogicznego, przyjęło zaproszenie i dołączyło do bicia rekordu. Wspólne czytanie odbyło się także w oddziałach przedszkolnych.

  Uczniowie mieli możliwość przyniesienia ze sobą wybranej przez siebie książki. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarza ze swojej domowej biblioteczki, z pomocą przyszły zasoby szkolnej biblioteki.

  W efekcie akcja skupiła 98 uczestników, jak na pierwszy raz wynik jest wielce zadowalający. Bardzo nam miło, że nasi uczniowie tak licznie dopisali - bardzo wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również nauczycielom za czynny udział w akcji i dawanie dobrego przykładu swoim podopiecznym, jak również za życzliwość i miłą współpracę. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas jeszcze więcej.

   

   

   

  Data dodania: 2020-10-28 15:58:05
  Data edycji: 2024-01-05 12:39:39
  Ilość wyświetleń: 1525

  Rekrutacja

  Przedszkole / Klasa I
  Więcej informacji

  Ankiety

  Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
  Więcej informacji

  Kalendarz

  Klasy

  Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
  Więcej informacji

  Partnerzy

  Sponsorzy

  Misja
  szkoły

  Wychowujemy w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji swojego miejsca pochodzenia. Naszym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II:

  "W wychowaniu bowiem chodzi o to, by człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem- o to ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał"

  Misja szkoły
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Biuletynu Informacji Publicznej