WYCIECZKA KLAS I-III ''DYNIA W ROLI GŁÓWNEJ''

DYNIA W ROLI GŁÓWNEJ

6 listopada 2023 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w całodniowej wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu. Tematem przewodnim była „Dynia w roli głównej – jesienne kucharzenie”.

Podczas zajęć uczniowie poznali rodzaje dyń, samodzielnie kroili przygotowane składniki na zupę dyniową, kosztowali przepysznego dżemu z dyni wraz z opiekanymi pestkami dyniowymi, rozpoznawali zioła oraz warzywa po smaku i zapachu oraz stworzyli własną kompozycję ziołową. Ponadto uczestniczyli w „wybuchowym” eksperymencie mieszania roztworu kwasu z zasadą. Odbyli przejażdżkę na końskim grzbiecie przy asyście instruktora oraz mieli możliwość pokarmić zwierzęta hodowlane, z których największe emocje wzbudziły króliki.

Dzięki słonecznej pogodzie uczestniczyli w atrakcyjnych zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, po których ze smakiem zjedli przygotowany obiad, oczywiście z dynią w roli głównej :)

Wycieczka należała do bardzo udanych :)

Data dodania: 2023-11-08 13:06:45
    Data edycji: 2023-11-08 13:09:42