UWAGA! KONKURS EKOLOGICZNY

mgr Monika Sroka

mgr Paulina Szpunar

CELE KONKURSU:

1. Zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów.
    2. Kształtowanie postaw związanych z dbałością o środowisko naturalne.
    3. Uświadomienie uczniom znaczenia recyklingu jako jednego ze sposobów dbania o Ziemię.
    4. Rozwijanie  kreatywności, zainteresowań, wrażliwości i wyobraźni artystycznej uczniów.
    5. Kształtowanie postaw współzawodnictwa.
    6. Budowanie i wzmacnianie wiary w siebie i we własne możliwości.
    7. Rozwijanie zainteresowań związanych z ekologią oraz techniką.

UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Por. Piotra Olka PS. „Gołąb” w Kobylanach. Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach:
    * uczniowie klas I-III
    * uczniowie klas IV-VIII

TEMATYKA KONKURSU:

Szeroko  ujęta  tematyka  związana  z ekologią,  recyklingiem,  segregacją  śmieci oraz globalnym ociepleniem.

ZASADY KONKURSU:

1. Uczestnik konkursu wykonuje własnoręcznie jedną przestrzenną maszynę, która może okazać się przydatna dla ludzi w przyszłości.
    2. Maszyna musi być wykonana z przedmiotów nadających się do recyklingu np. stare gazety, butelki PET, słoiki, aluminiowe puszki, opakowania po zużytych produktach itd.
    3. Do konkursu nie zostaną dopuszczone prace zawierające elementy niezgodne z Regulaminem, nienadające sie do recyklingu, a w szczególności gotowe urządzenia, zakupione w sklepach lub marketach.
    4. Maszyny zostaną umieszczone na terenie Szkoły Podstawowej w Kobylanach, a po okresie wystawowym maszyny zostaną zabrane przez twórców.
    5. Rozmiary maszyn powinny być tak dobrane, aby uczeń potrafił samodzielnie maszynę dostarczyć do przedstawiciela komisji. Każda praca musi być zaopatrzona w metryczkę, która powinna zawierać imię
      i nazwisko uczestnika oraz klasę. Dodatkowo, każdy uczestnik jest zobowiązany dostarczyć opis działania swojej maszyny i jej przydatność dla ludzi w czasach nadchodzących zmian klimatycznych.
    6. Nadesłanie pracy na Konkurs stanowi jednocześnie deklarację, że uczestnik jest autorem maszyny
      i akceptuje warunki Regulaminu Konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora Konkursu w celach organizacyjnych.

TERMIN SKŁADANIA PRAC:

Do 27.04.2023 r.

Prace należy składać u nauczycieli: P. Moniki Sroki lub P. Pauliny Szpunar.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:

04.05.2023r.

OCENY PRAC ORAZ WYŁONIENIE LAURATÓW:

Laureatów  wyłoni  niezależna  komisja,  która  dokona  wyboru  prac,  biorąc  pod  uwagę zgodność
    z Regulaminem, tematem, oryginalność i walory artystyczne. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca
    w kategorii: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VIII. Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna
    i niepodważalna.

Data dodania: 2023-04-05 09:31:38