SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO

25 marca 2021 roku odbył się webinar dla koordynatorów projektu „Szkoła odpowiedzialna cyfrowo” Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, która zajmuje się edukacją społeczeństwa na temat cyfrowej higieny i profilaktyki e-uzależnień wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasza szkoła przystąpiła do projektu SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO ponieważ to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.

Korzyści z dołączenia do ogólnopolskiej sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo:

• dostęp do innowacyjnego programu Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo i bieżące wsparcie
      w jego realizacji;
    • udział w badaniu naukowym poświęconym relacjom w szkole – start już we wrześniu 2021!
    • bezpłatny dostęp do realizowanych diagnoz szkolnych oraz szeregu materiałów edukacyjnych z zakresu e-uzależnień, higieny cyfrowej i ważności relacji osobistych;
    • możliwość udziału w dedykowanych webinariach i konferencjach tematycznych realizowanych dla sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo;
    • wsparcie w zakresie zarządzania mediami cyfrowymi w społeczności szkolnej;
    • dostęp do ogólnopolskiej społeczności Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo umożliwiający wzajemną wymianę doświadczeń.

„Problem z nadużywaniem nowych technologii przez dzieci i młodzież rozpoczyna się wówczas, gdy JEDYNYM dostępnym dla nich światem jest świat cyfrowy.”

Projekt “Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021, tj. punkt 4 (Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.) oraz punkt 5 (Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych).

Data dodania: 2021-03-30 15:19:57
    Data edycji: 2021-03-30 15:20:20