SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM FUNDACJI HELP FURAHA

To było niesamowite wydarzenie, naszą szkołę odwiedził dziś p. Marek Krakus - Prezes Fundacji Help Furaha i p. Krzysztof Drabik - Zwycięzca Nagrody Publiczności Programu Mam Talent, który swym działaniem wspiera fundację.
    Fundacja Help Furaha pomaga chorym dzieciom i biednym rodzinom w Kenii. Pan Marek uświadomił nam, że chore dzieci w Kenii są naznaczone wykluczeniem nie tylko przez rodziców, ale i przez całe plemiona. Panuje tam niesamowita stygmatyzacja związana z tamtejszymi wierzeniami. W warunkach afrykańskich te dzieci są odrzucane. Jako fundacja stworzyli dwa ośrodki pomocowe, gdzie prowadzą terapię zajęciową dla chorych dzieci.
    Dzięki naszym uczniom i ich rodzicom udało nam się dołożyć dla nich mała cegiełkę w postaci zakupu kozy dla jednej z rodzin w Kenii.
    To było wzruszające spotkanie o szczęściu i dzieleniu się radością z drugim człowiekiem. FURAHA w języku suahili znaczy szczęście...
    Data dodania: 2022-09-30 20:26:37
    Data edycji: 2022-09-30 20:26:59