Ślubowanie

Ślubuję być dobrym Polakiem.

Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę.

Jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę starał się być dobrym kolegą.

Swym zachowaniem i nauką pragnę sprawiać radość sobie,

rodzicom i nauczycielom oraz mojej Ojczyźnie – Polsce.

Ślubujemy!

14 października 2020 r., w Święto Komisji Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się coroczna uroczystość pasowania dzieci klasy pierwszej na pełnoprawnych uczniów szkoły.

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z niecierpliwością czeka na ten ważny moment. W tym roku na uroczystość przybyli przedstawiciele Grona Pedagogicznego na czele z p. Dyrektor Agatą Hrabią, p. Wicedyrektor Magdaleną Sokół – Kolarską, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniów, a ponadto Rodzice i bliscy pierwszoklasistów. Uroczystość poprowadziła uczennica klasy VI Łucja Kuźma.

Na początku występu każde dziecko w kilku słowach zaprezentowało swoją osobę. Z tych wypowiedzi wszyscy mogli się dowiedzieć, jak pierwszaki się nazywają, czym się pasjonują, o czym marzą i kim chcieliby zostać w przyszłości.

Podczas przebiegu uroczystości wszystkie dzieci pokazały, jak wiele się już nauczyły. Zdając swój pierwszy egzamin przed panią Dyrektor pierwszoklasiści odpowiedzieli na kierowane do nich pytania oraz zaśpiewali piosenkę nawiązującą do miłości i poszanowania Ojczyzny.

Elementem zaskoczenia było przybycie kolorowej „Pani Jesieni” (w tę rolę wcieliła się uczennica klasy V Natasza Huget) z koszem zdrowych, smacznych, jesiennych smakołyków. Pani Jesień miała przygotowane na kolorowych listkach klonu jesienne zagadki, które pomimo tego, iż wcale nie były łatwe, zostały przez dzieci prawidłowo rozwiązane.

Po złożeniu uroczystego Ślubowania, pani Dyrektor, specjalnym ołówkiem, pasowała każde dziecko klasy I na ucznia naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy pierwszoklasiści otrzymali legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.

Następnie uczennica klasy drugiej, Joanna Mikołajczyk, po skierowaniu kilku ciepłych słów do młodszych kolegów i koleżanek, wręczyła każdemu pierwszoklasiście przygotowane przez drugoklasistów laurki z życzeniami.

Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia Pierwszaki udały się do klasy na przygotowany przez Rodziców poczęstunek.

Gdy pogoda będzie sprzyjać, posadzą na terenie szkoły pięknego świerka, zakopując pod nim butelkę z listą pierwszoklasistów przyjętych do braci uczniowskiej 14 października 2020 r. Będzie to już 27 drzewko posadzone jako pamiątka Ślubowania uczniów klasy pierwszej.

Gratuluję i życzę wszystkim Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas wędrówki w odkrywaniu pasjonujących tajemnic wiedzy i poznawaniu świata.

Wychowawca klasy I

Agnieszka Szumiec