PRZERWA NA CZYTANIE

Już po raz drugi nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Przerwa na czytanie", która realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę
    w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Drugi raz podjęliśmy wyzwanie i dołączyliśmy do tego wydarzenia. Uczniowie, nauczyciele a także oddziały przedszkolne przyjęli zaproszenie i dołączyli do bicia rekordu. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki a tym, którzy zapomnieli egzemplarza ze swojej domowej biblioteczki, z pomocą przyszły zasoby szkolnej biblioteki. W klasie pierwszej odbyła się też lekcja biblioteczna połączona z Dniem Zagadek.

W efekcie akcja skupiła 124 uczestników, i porównując do wyników sprzed roku pobiliśmy rekord o kolejne 26 osób. Wynik jest wielce zadowalający. Bardzo nam miło, że nasi uczniowie tak licznie dopisali - bardzo wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również nauczycielom za czynny udział w akcji i dawanie dobrego przykładu swoim podopiecznym, jak również za życzliwość i miłą współpracę. Akcja „Przerwa na czytanie” zagościła już u nas na dobre.

Data dodania: 2021-11-04 16:16:40
    Data edycji: 2021-11-04 16:21:26