Czcionka:

A+A-

Kontrast:

  PRZERWA NA CZYTANIE

  PRZERWA NA CZYTANIE

  PRZERWA NA CZYTANIE

  Już po raz drugi nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Przerwa na czytanie", która realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

  Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę
  w każdej sytuacji i każdym miejscu.

  Drugi raz podjęliśmy wyzwanie i dołączyliśmy do tego wydarzenia. Uczniowie, nauczyciele a także oddziały przedszkolne przyjęli zaproszenie i dołączyli do bicia rekordu. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki a tym, którzy zapomnieli egzemplarza ze swojej domowej biblioteczki, z pomocą przyszły zasoby szkolnej biblioteki. W klasie pierwszej odbyła się też lekcja biblioteczna połączona z Dniem Zagadek.

  W efekcie akcja skupiła 124 uczestników, i porównując do wyników sprzed roku pobiliśmy rekord o kolejne 26 osób. Wynik jest wielce zadowalający. Bardzo nam miło, że nasi uczniowie tak licznie dopisali - bardzo wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również nauczycielom za czynny udział w akcji i dawanie dobrego przykładu swoim podopiecznym, jak również za życzliwość i miłą współpracę. Akcja „Przerwa na czytanie” zagościła już u nas na dobre.

  Data dodania: 2021-11-04 16:16:40
  Data edycji: 2021-11-04 16:21:26
  Ilość wyświetleń: 34

  Rekrutacja

  Przedszkole / Klasa I
  Więcej informacji

  Ankiety

  Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
  Więcej informacji

  Kalendarz

  Klasy

  Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
  Więcej informacji

  Partnerzy

  Misja
  szkoły

  Wychowujemy w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji swojego miejsca pochodzenia. Naszym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II:

  "W wychowaniu bowiem chodzi o to, by człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem- o to ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał"

  Misja szkoły
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej