Czcionka:

A+A-

Kontrast:

  PROJEKT POZNAJ POLSKĘ- WYCIECZKA DO WARSZAWY

  PROJEKT POZNAJ POLSKĘ- WYCIECZKA DO WARSZAWY

  W dniach 27- 29 października 2021 roku uczniowie klas IV- VIII Szkoły Podstawowej im. por. Piotra Olka ps. „Gołąb” w Kobylanach pod opieką nauczycieli wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu: „Poznaj Polskę”

              Pierwszego dnia pobytu uczestnicy odbyli spacer po warszawskiej Starówce, Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym. Zobaczyli Kolumnę Zygmunta III Wazy,  Pomnik Małego Powstańca, zwiedzili Bazylikę Archikatedralną pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela.

  Najwięcej emocji dostarczyła uczniom wizyta w Centrum Nauki Kopernik, które stanowi prawdziwy raj dla miłośników nauki. Dzieci mogły tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, wspaniale się przy tym bawiąc.

              W drugim dniu pobytu uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać Pałac w Wilanowie- letnią rezydencję króla  Jana III Sobieskiego oraz przypałacowe ogrody w stylu angielskim i francuskim. Następnie zobaczyli Łazienki Królewskie, w tym : Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwiecki, Starą Pomarańczarnię i Belweder.

  Z kolei uczniowie złożyli hołd walczącym o wolność i niepodległo Polski przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Na koniec podziwiali panoramę Warszawy z tarasu widokowego znajdującego się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

              W ostatnim dniu pobytu młodzież odbyła spacer Aleją Zasłużonych po Cmentarzu Powązkowskim, widziała m.in. groby bohaterów utworu Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”- „Alka” (Aleksy Dawidowski), „Rudego” (Jan Bytnar)  i „Zośki” (Tadeusz Zawadzki). Kulminacyjnym punktem pobytu stała się lekcja z przewodnikiem w Muzeum Powstania Warszawskiego.

              Wyjazd stał się okazję do poznania najważniejszych zabytków stolicy. Dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

                

  Data dodania: 2021-11-03 19:42:03
  Data edycji: 2021-11-03 19:59:51
  Ilość wyświetleń: 58

  Rekrutacja

  Przedszkole / Klasa I
  Więcej informacji

  Ankiety

  Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
  Więcej informacji

  Kalendarz

  Klasy

  Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
  Więcej informacji

  Partnerzy

  Misja
  szkoły

  Wychowujemy w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji swojego miejsca pochodzenia. Naszym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II:

  "W wychowaniu bowiem chodzi o to, by człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem- o to ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał"

  Misja szkoły
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej