PROJEKT POZNAJ POLSKĘ- WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 27- 29 października 2021 roku uczniowie klas IV- VIII Szkoły Podstawowej im. por. Piotra Olka ps. „Gołąb” w Kobylanach pod opieką nauczycieli wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu: „Poznaj Polskę”

Pierwszego dnia pobytu uczestnicy odbyli spacer po warszawskiej Starówce, Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym. Zobaczyli Kolumnę Zygmunta III Wazy,  Pomnik Małego Powstańca, zwiedzili Bazylikę Archikatedralną pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela.

Najwięcej emocji dostarczyła uczniom wizyta w Centrum Nauki Kopernik, które stanowi prawdziwy raj dla miłośników nauki. Dzieci mogły tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, wspaniale się przy tym bawiąc.

W drugim dniu pobytu uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać Pałac w Wilanowie- letnią rezydencję króla  Jana III Sobieskiego oraz przypałacowe ogrody w stylu angielskim i francuskim. Następnie zobaczyli Łazienki Królewskie, w tym : Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwiecki, Starą Pomarańczarnię i Belweder.

Z kolei uczniowie złożyli hołd walczącym o wolność i niepodległo Polski przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Na koniec podziwiali panoramę Warszawy z tarasu widokowego znajdującego się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

W ostatnim dniu pobytu młodzież odbyła spacer Aleją Zasłużonych po Cmentarzu Powązkowskim, widziała m.in. groby bohaterów utworu Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”- „Alka” (Aleksy Dawidowski), „Rudego” (Jan Bytnar)  i „Zośki” (Tadeusz Zawadzki). Kulminacyjnym punktem pobytu stała się lekcja z przewodnikiem w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wyjazd stał się okazję do poznania najważniejszych zabytków stolicy. Dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

Data dodania: 2021-11-03 19:42:03
    Data edycji: 2021-11-03 19:59:51