„Młodzi dla seniora”

Ruszamy z nowym projektem „Młodzi dla seniora”. Projekt skierowany jest do seniorów oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. por. Piotra Olka ps. „Gołąb” w Kobylanach. Jeśli znasz kogoś, kto ma problem z korzystaniem z internetu, to  program właśnie dla niego. Pomóż swojemu seniorowi opanować nowości technologiczne. To bardzo proste. Wystarczy  zgłosić się razem ze swoim seniorem (babcia, dziadek, wujek, ciocia lub ktoś bliski z kim masz kontakt) do udziału w projekcie. Wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie szkoły (zakładka RODZICE - Dokumenty  do pobrania). Dostarcz do szkoły - mailem lub osobiście.

W trakcie realizacji projektu odbędzie się 8 spotkań on- line na platformie Teams, w czasie których seniorzy zostaną wdrożeni w wirtualny świat przez prowadzącego, a uczniowie będą wspierać i służyć pomocą swoim seniorom w domu. Młodzi będę towarzyszyć im podczas szkoleń  oraz po ich zakończeniu.

Celem projektu jest poprawa kompetencji cyfrowych, przełamanie bariery psychologicznej
    i otwarcie się seniora na technologie cyfrowe, poprawa umiejętności korzystania z komputera
    i internetu, integracja międzypokoleniowa poprzez działania o charakterze edukacyjnym, utrzymanie samodzielności seniorów w zakresie obsługi nowych technologii.

W razie konieczności udostępniamy odpowiedni sprzęt.

Czekamy na zgłoszenia do 15. 01.2021r.

Czas realizacji projektu: 15.01.2021 – 30.06.2021r.

Regulamin projektu dostepny jest w szkole.

Media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem współczesnego świata. Internet to medium, które dostarcza nie tylko wiedzy, ale także rozrywki, możliwości nawiązywania i utrzymywania wirtualnych kontaktów ponad połowie ludzkości na świecie. Seniorom trudno odnaleźć się w cyfrowym świecie, ale młode pokolenie  nie może dopuścić do wykluczenia cyfrowego, które nawiązuje do wykluczenia społecznego rozumianego jako brak dostępu do określonych dóbr, niezbędnych do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jednym są czynniki technologiczne, czyli brak dostępu do sieci, drugim czynniki psychologiczne, przede wszystkim brak kompetencji. Aby temu zapobiec jesteśmy gotowi wspierać naszych seniorów w pozyskiwaniu wiedzy jak poruszać się w wirtualnym świecie i jak przełamać barierę psychologiczną.

Data dodania: 2020-12-14 10:26:37
    Data edycji: 2020-12-14 10:46:03