KONKURS FOTOGRAFICZNY

Regulamin Konkursu Fotograficznego "Krajobraz Zimowy"

Postanowienia Ogólne

1. Konkurs Fotograficzny "Krajobraz Zimowy" jest organizowany w ramach aktywności kulturalnej Szkoły Podstawowej im. por. Piotra Olka ps. „Gołąb” w Kobylanach.
    2. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań artystycznych uczniów oraz ukazywanie uroku i piękna zimowego krajobrazu.

Tematyka Konkursu

1. Tematem przewodnim konkursu jest "Krajobraz Zimowy". Uczestnicy są zachęcani do uchwycenia i przedstawienia w kadrze uroku zimowej przyrody, miejsc czy wydarzeń.
    2. Fotografie mogą przedstawiać różnorodne elementy związane z zimą, takie jak śnieg, mróz, zimowe krajobrazy, zwierzęta w zimowej scenerii, sporty zimowe, itp.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII.
    2. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jedną fotografię.
    3. Fotografie muszą być oryginalne i niepublikowane wcześniej w żadnym innym miejscu.
    4. Fotografie muszą być wykonane samodzielnie przez ucznia.
    5. Uczestnicy zgłaszają swoje prace poprzez dostarczenie wydrukowanych fotografii w formie papierowej, w terminie do 5 lutego 2024r.
    6. Rodzaj papieru fotograficznego- błyszczący, format zdjęcia: szerokość od 17,8 cm do 25,5 cm, długość od 24 cm do 30,6 cm.
    7. Każda praca powinna być opatrzona kartką z danymi uczestnika: imię, nazwisko, klasa.
    8. Uczestnicy oświadczają, że są autorami zgłaszanych prac i wyrażają zgodę na wykorzystanie ich zdjęć w celach promocyjnych szkoły.

Ocena Prac

1. Ocena prac będzie uwzględniała kreatywność, oryginalność, technikę wykonania oraz zgodność z tematem konkursu.
    2. Decyzje jury są ostateczne i nie podlegają dyskusji.

Organizatorzy konkursu:

Katarzyna Obodzińska