KONKURS BALTI 2022

Z dużą radością i dumą informujemy, że dwoje naszych uczniów zostało laureatami Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2022. Aleks Żurowski zajął 6 miejsce, a Justyna Kurbiel 23 miejsce. Sukces tym większy jeśli popatrzymy na ogólną liczbę uczestników konkursu, która wynosiła 7795 uczniów z trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. Pragniemy nadmienić, że do finału konkursu dotarło również dwóch uczniów z klasy 3: Jan Wiecheta (44 miejsce w kategorii klas 1-3) i Marceli Rosołek (50 miejsce w kategorii klas 1-3). Cieszymy się, że rosną kolejni następcy Aleksa i Justyny. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w tym konkursie nieprzerwanie od 2014 roku, z licznymi sukcesami, pod czujnym okiem pana Piotra Skierkowskiego. Liczymy, że i w przyszłym roku szkolnym nie zabraknie chętnych do zgłębiania tajników wiedzy programistycznej. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa od września w szkolnym kole programowania w języku Baltie. Warto przy okazji nadmienić, że sukces Aleksa i Justyny niesie za sobą fakt, że oboje otrzymają dodatkowe 4 punkty przy rekrutacji do szkoły średniej. Zatem młodzi programiści – włączamy komputery i instalujemy Baltie’go.

Data dodania: 2022-06-15 11:51:53
    Data edycji: 2022-06-15 11:52:21