CZŁOWIEK A KLIMAT

11 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy II uczestniczyli w warsztatach pod hasłem „Człowiek a klimat”, prowadzonych przez p. Joannę Stawiarską – pracownika firmy „JACOBS”. Prowadząca zapoznała dzieci z definicją klimatu, globalnymi wyzwaniami ekologicznymi, efektem cieplarnianym i skutkami zmian klimatycznych.
    Wszyscy uzmysłowili sobie, że pomimo tego, iż w Polsce jest klimat umiarkowany, to jednak na całym świecie zdarzają się odstępstwa od klimatu, np.: w maju może pojawić się śnieg, a w styczniu lub lutym mogą wystąpić dodatnie temperatury. Powodem jest fakt, że
    człowiek produkuje coraz więcej gazów cieplarnianych. Najczęściej występującym w przyrodzie jest dwutlenek węgla. Jego ilość w atmosferze rośnie głównie na skutek produkowanej przez człowieka energii. Zbyt duża ilość gazów cieplarnianych w atmosferze sprawia, że temperatury na świecie robią się coraz wyższe i zmienia się klimat. Nazywamy to efektem cieplarnianym.
    Na zakończenie uczniowie rozwiązali quiz i doszli do jednoznacznego wniosku: żeby zapobiegać zmianom klimatu, razem możemy zmienić nasze nawyki na bardziej ekologiczne.
    W nagrodę usłyszeli bicie dzwonów, wykonując eksperyment z metalowym wieszakiem.
    Data dodania: 2022-04-10 17:35:09
    Data edycji: 2022-04-19 17:36:03