PO WER

"NASZE EKOZWYCZAJE"

Nasza szkoła bierze udział w realizacji projektu "Ponadnarowej mobilności" uczniów w ramach współfinasowania ze środków FRSE.

Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali CERTYFIKATY potwierdzające udział i realizację prjektu PO WER FRSE "Nasze ekozwyczaje".

W ramach upowszechniania rezultatów projektu odbyło sie równiez spotkanie z młodzieżą i nauczycielami sąsiedniej szkoły podstawowej w Brzeziu.

Rezultaty naszej pracy:

Warsztaty w Reus - Hiszpania.

Podczas pobytu grupa z polski odbyła warsztaty ekologiczne wspólnie z rówieśnikami Instytutu Gaudiego- szkoła w Reus. Tematyka warsztaków obejnowała zagdanienia ekologiczne. Młodzież  przygotowała prezentację na temat recyklingu, oszczędzania wody, zównoważonych zakupów i rolnictwa ekologicznego. Podczas zajęc wymienili swoje doświadczenia w tym zakresie. Wspólnie przygotowali plakaty promujące działania proekologiczne oraz nadali "drugie życie" zużytym przedmiotom. Przygotowali organizery z kartonów i kolorowych gazet.

Ponadto  integrowali się z uczniami szkoły w Reus podczas wspólnego zwiedzania miasta po zajęciach.

Wizyta przygotowawcza. Spotkanie koordynatora projektu " Nasze ekozwyczaje" z przedstawicielami partnera w szkole w Reus (Instytut Gaudiego).  Celem spotkania było doprecyzowanie organziacji warsztatów realizowanych podczas pobytu polskiej grupy w szkole w Hiszpanii.

Rozpoczęły się zajęcia przygotowawcze z języka angielskiego i geografii oraz spotkania z pedagogiem.

Zajęcia te mają poprawić umiejętności uczniów w komunikacji w języku angielskim oraz podnieśc ich kompetencje językowe. Ważnym aspektem jest również poznanie Hiszpanii jako kraju czyli położenia, warunków naturalych oraz ich tradyji i zwyczajów.

Spotkania z pedagogiem mają na celu przygotować grupę docelową do rozłąki z rodziną na czas realizacji warsztatów oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych poza swoim środowiskiem.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów, przede wszystkim językowych, informatycznych, społecznych oraz przyrodniczych. .

Ogólnym tematem projektu jest porównanie działan proekologicznych pomiędzy Polską a Hiszpanią, która jest naszym partnerem w tym projekcie.
    Projekt porusza kluczowe zaganienie dotyczace ekologii i zachowań proekologicznych.  Ważnym aspektem realIzacji jest również podłoże społeczno - kulturowe czyli poznanie HiszpanIi oraz panujących tak zwyczajów i tradycji.

Projekt jest realizowany w kilku etapach.

1. Rekrutacja uczniów.
    2. Zajęcia przygotowawcze.
    3. Wizyta przygotowawcza w Hiszpanii.
    4. Zajecia warszatowe relizowane w szkole w Hiszpanii.
    5. Podsumowanie.
    Data dodania: 2022-06-30 21:57:29