Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

  PO WER

  "NASZE EKOZWYCZAJE"

  Nasza szkoła bierze udział w realizacji projektu "Ponadnarowej mobilności" uczniów w ramach współfinasowania ze środków FRSE. 

  Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali CERTYFIKATY potwierdzające udział i realizację prjektu PO WER FRSE "Nasze ekozwyczaje".

   

  W ramach upowszechniania rezultatów projektu odbyło sie równiez spotkanie z młodzieżą i nauczycielami sąsiedniej szkoły podstawowej w Brzeziu.

   

  Rezultaty naszej pracy:

  Warsztaty w Reus - Hiszpania.

  Podczas pobytu grupa z polski odbyła warsztaty ekologiczne wspólnie z rówieśnikami Instytutu Gaudiego- szkoła w Reus. Tematyka warsztaków obejnowała zagdanienia ekologiczne. Młodzież  przygotowała prezentację na temat recyklingu, oszczędzania wody, zównoważonych zakupów i rolnictwa ekologicznego. Podczas zajęc wymienili swoje doświadczenia w tym zakresie. Wspólnie przygotowali plakaty promujące działania proekologiczne oraz nadali "drugie życie" zużytym przedmiotom. Przygotowali organizery z kartonów i kolorowych gazet. 

  Ponadto  integrowali się z uczniami szkoły w Reus podczas wspólnego zwiedzania miasta po zajęciach.

   

       

    

    

    

  Wizyta przygotowawcza. Spotkanie koordynatora projektu " Nasze ekozwyczaje" z przedstawicielami partnera w szkole w Reus (Instytut Gaudiego).  Celem spotkania było doprecyzowanie organziacji warsztatów realizowanych podczas pobytu polskiej grupy w szkole w Hiszpanii.

  Rozpoczęły się zajęcia przygotowawcze z języka angielskiego i geografii oraz spotkania z pedagogiem.

  Zajęcia te mają poprawić umiejętności uczniów w komunikacji w języku angielskim oraz podnieśc ich kompetencje językowe. Ważnym aspektem jest również poznanie Hiszpanii jako kraju czyli położenia, warunków naturalych oraz ich tradyji i zwyczajów.

  Spotkania z pedagogiem mają na celu przygotować grupę docelową do rozłąki z rodziną na czas realizacji warsztatów oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych poza swoim środowiskiem.

   

   

  Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów, przede wszystkim językowych, informatycznych, społecznych oraz przyrodniczych. .

  Ogólnym tematem projektu jest porównanie działan proekologicznych pomiędzy Polską a Hiszpanią, która jest naszym partnerem w tym projekcie.
  Projekt porusza kluczowe zaganienie dotyczace ekologii i zachowań proekologicznych.  Ważnym aspektem realIzacji jest również podłoże społeczno - kulturowe czyli poznanie HiszpanIi oraz panujących tak zwyczajów i tradycji.

  Projekt jest realizowany w kilku etapach.

  1. Rekrutacja uczniów.
  2. Zajęcia przygotowawcze.
  3. Wizyta przygotowawcza w Hiszpanii.
  4. Zajecia warszatowe relizowane w szkole w Hiszpanii.
  5. Podsumowanie.
  Data dodania: 2022-06-30 21:57:29
  Data edycji: 2022-12-06 09:53:54
  Ilość wyświetleń: 799

  Rekrutacja

  Przedszkole / Klasa I
  Więcej informacji

  Ankiety

  Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
  Więcej informacji

  Kalendarz

  Klasy

  Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
  Więcej informacji

  Partnerzy

  Sponsorzy

  Misja
  szkoły

  Wychowujemy w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji swojego miejsca pochodzenia. Naszym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II:

  "W wychowaniu bowiem chodzi o to, by człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem- o to ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał"

  Misja szkoły
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Biuletynu Informacji Publicznej